ÖNE ÇIKANLAR

Sezona sancılı ve bir o kadar da sıkıntılı başlamıştı Fenerbahçe... Vitor Pereira ile yolların geç ayrılması, ardından gelen Dick Advocaat’ın oyuncuları ve Türkiye’yi tanıması biraz zaman almıştı.

Hakkında yapılan ağır eleştirilere kulaklarını tıkayan Advocaat sadece işine ve futbolcularına odaklandı. Yardımcıları Cor Pot ve Mario Been ile Samandıra’da yaptıkları toplantılarla sorunu çözmenin yollarını aradılar. Bunun sonucunda da Hollandalı tecrübesiyle tüm sıkıntıların üstesinden gelirken Samandıra’ya da huzuru getirmeyi başardı.

SAMANDIRA’DA SAYGI KAZANDI
Kötü günleri atlatıp Süper Lig’de 4 maç üst üste kazanan, UEFA Avrupa Ligi’nde de Manchester United gibi bir devi deviren Fenerbahçe’de Advocaat’ın oyuncu ayırt etmeden tüm futbolculara bireysel olarak fazla zaman ayırması seriyi getirdi.

Oyunculara neden oynadıklarını, neden oynamadıklarını, onlardan ne beklediğini, neyi yanlış ve doğru yaptıklarını çok açık sözle anlatan Advocaat, bu şekilde Samandıra’da büyük bir saygı kazandı. Bunun sonucunda da performanslar arttı ve beraberinde de seri galibiyetler geldi.

HABERTÜRK SPOR / Ahmet Selim KUL


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000