ÖNE ÇIKANLAR

Galatasaray yönetiminin devre arasında takıma yapmak istediği takviyeler ülkemizdeki dövüz kurunun yükselmesiyle zora girdi.

Kulübün birçok gelir kaleminin TL üzerinden olması nedeniyle döviz bazında gelirlerinin azalması, futbolculara ödenen
Euro bazlı ücretlerin de karşılanmasında sıkıntıya yol açtı.

UEFA’nın Finansal Fair-Play kuralları çerçevesinde yılda sporcularına maksimum 65 milyon Euro ödemek zorunda olan ve şu an sınırda bulunan Sarı-Kırmızılılar’ın bu nedenle devre arasında transfer yapmak için kadrodaki mevcut birkaç oyuncuyla yollarını ayırması gerekiyor.

Alınması gündemde olan yeni oyuncuların maliyeti ve oluşan kur nedeniyle geri adım atmak durumunda kalan Özbek yönetiminin, maaş ödediği futbolculardan biriyle yolları ayırmadığı halde yeni bir oyuncuyu kadroya katmasının mümkün
gözükmediği ortaya çıktı.

OYUNCULAR REVİZE ETMEYE YANAŞMIYOR
G.Saray yönetiminin dövizin artması nedeniyle ücretlerini Euro olarak alan bazı yerli oyuncuların mukavelelerinde yenileme yaparak TL üzerinden ödeme isteğine ise futbolcuların yanaşmadığı kaydedildi.

SNEIJDER'A KUR FARKINDAN 2 MİLYON TL FAZLA ÖDENDİ!
Sarı-Kırmızılı takımla geçen sezon sözleşme uzatan ve primlerle birlikte yılda 5 milyon Euro kazanan Wesley Sneijder’a
ödenen para TL cinsinden 2 milyon arttı. Hollandalı yıldızın yeni mukavelesinin geçerli olduğu 1 Haziran 2016’da Cimbom’un kasasından 16.5 milyon TL çıkarken, bugünün kuruyla 18.5 milyon TL çıkıyor.

HABERTÜRK SPOR / Erhan TELLİ


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000