ÖNE ÇIKANLAR

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), Alman ekibi Bayer Leverkusen'de forma giyen milli oyuncu Hakan Çalhanoğlu'na verilen 4 ay futboldan men cezasını onadı.

CAS'ın internet sitesinden yapılan açıklamada, Hakan Çalhanoğlu ile Trabzonspor arasında uzun süredir devam eden yargı sürecinin sonuçlandığı belirtildi.

Alınan kararla, Hakan Çalhanoğlu'na FIFA tarafından daha önce verilen futboldan 4 ay men cezası onanırken, milli futbolcunun Trabzonspor'a 100 bin avro ödeyeceği de bildirildi.

Trabzonspor, Hakan Çalhanoğlu'nun özel bir protokole imza atarak bordo-mavili kulüpte oynayacağını beyan etmesine ve 100 bin avro almasına rağmen şartları yerine getirmeyerek Alman ekibi Karlsruher ile anlaştığı iddiasıyla 2013 yılında FIFA'ya başvurmuştu.

FIFA tarafından geçen yıl ocak ayında alınan kararla, Trabzonspor'a karşı sözleşme maddelerini yerine getirmediği gerekçesiyle hatalı bulunan Hakan'a futboldan 4 ay men cezası verilmişti. Karara iki taraf da itiraz ederek CAS'a başvurmuştu. CAS, dava sonuçlanana kadar Hakan'a verilen söz konusu men cezasını geçici olarak durdurmuştu.

KARAR MİLLİ TAKIM'I DA ETKİLEDİ
Hakan Çalhanoğlu, cezalı olacağı 4 aylık süreçte Milli Takım'ın 24 Mart'ta oynayacağı Finlandiya maçında da forma giyemeyecek.

LEVERKUSEN'DEN AÇIKLAMA
Bayer Leverkusen, internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından yayınladığı mesajda Hakan Çalhanoğlu'na sahip çıktı. Alman ekibi haberi doğrularken, "Yanındayız Hakan" ifadesini kullandı. Kulüpten yapılan bir başka açıklamada ise, olayın 2011'de gerçekleştiğini ve Bayer Leverkusen'in davayla ilgisinin olmadığının altı çizildi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000