ÖNE ÇIKANLAR

Fenerbahçe'nin maçın başından itibaren gerilim senaryosunu sahneye koyduğunu ifade eden Beşiktaş Basın Sözcüsü Metin Albayrak olayların başrolünde de Robin Van Persie'nin olduğunu belirtti.

Dün gece Vodafone Arena'da yaşananları değerlendiren Albayrak ''İngiltere'de Arsenal'de ,Manchester United'ta yıllarca oynamış bir Van Persie acaba maçı Martin Atkinson yönetse bu hareketleri yapabilir miydi? '' diye konuştu.

''RESMEN HAKEMİ DE YÖNETTİLER''
Beşiktaş'ı durdurmak için böylesi gerilim senaryosuna ihtiyacı olan bir Fenerbahçe ile karşılaştıklarını söyleyen Albayrak, hakem Ali Palabıyık'ın buna müsade etmesi ile maçın sonucunun belirlendiğini ifade etti ve '' Biz futbol oynayan tarafız. Bunu sadece biz değil bütün Türkiye söylüyor.Dün gece de sahaya yine oynamak için çıktık ve futbol oynamaya çalıştık. Ama karşımızda yıllardır derbilerde hep aynı 'gerginlik senaryosunu' uygulayan bir Fenerbahçe vardı. Biz oynamak istedik Onlar oynatmamak istedi. Sürekli gerilimler yaratarak oyuna yön vermeye çalıştılar ve vakit geçtikçe hakemin de müsade etmesiyle bunu başardılar. Hatta bir ara hakem kararlarını Fenerbahçeli futbolcular yönetmeye başladı ve resmen hakemi de yönettiler. Sen FİFA kokartlı hakemsin, daha maçın başında futbolcuların niyetini anlayıp ona göre maç yönetmen gerekir. Sarı kart vermen için maçın birinci dakikası, doksanıncı dakikası farketmez. Van Persie ile Oğuzhan birbirleri ile uğraşmaya başlamış. İkisine de sarı kartı versen bu senaryo Fenerbahçe'nin istediği şekilde gitmeyecek. Ama Ali Palabıyık hep uyarı hep uyarı ile geçiştirmeye çalıştı ve bir süre sonra oyunun kontrolünü kaybetti. dedi.''MAÇI MARTİN ATKİNSON YÖNETSE BUNLARI YAPABİLİR MİYDİ ?''
Robin Van Persie'nin gecenin baş aktörü olduğunu dile getiren Metin Albayrak '' Van Persie'nin maçın başından itibaren sergilediği oyun herkes tarafından görüldü.Açık ve net söylüyorum İngiltere'de yıllarca Arsenal'de Machaster United'te oynadı.Dünkü maçı Martin Atkinson yönetiyor olsaydı bu hareketlerin ne kadarını yapabilirdi yada hiç yapabilir miydi.Van Persie belkide bir zamanlar dünyanın sayılı golcülerinden birisi olmuş olabilir ama O da gelmiş Türkiye'ye ve Fenerbahçe'ye ayak uydurmuş.'' diye konuştu."FEDERASYONDAN AYRICALIK DEĞİL ADALET İSTİYORUZ"
Van Persie ile ilgili olarak gereken yerlere mutlaka başvurularını yapacaklarını söyleyen Metin Albayrak ''Saha içinde gerçekten akıl almaz şeyler oldu ve hepsinde de Van Persie enerbahçe'nin maçın başından itibaren gerilim senaryosunu sahneye koyduğunu ifade eden Beşiktaş basın sözcüsü Metin Albayrak olayların başrolünde de Robin Van Persie'nin olduğunu belirtti.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000