ÖNE ÇIKANLAR

Futbolda şike soruşturması kapsamında Fenerbahçeli futbolcu Semih Şentürk, şüpheli olarak verdiği ifadenin ardından serbest bırakıldı. Şentürk'e bir telefon görüşmesinde söylediği 'mamalanma' muhabbetiyle ilgili sorular yöneltildiği öğrenildi.

Soruşturma kapsamında özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Hakan Karaali tarafından ifadesi alınan Şentürk, adliyeden ayrılışı sırasında basın mensuplarının sorularını ''Gerekli açıklamayı yaptım'' diyerek yanıtsız bıraktı.Şentürk'e, soruşturma kapsamında tutuklanan Ali Kıratlı ile Eskişehir - Trabzonspor maçı öncesi yaptığı telefon görüşmesinde geçen "Biraz mamalansalar var ya... Biraz mamalansınlar, yenerler de mamalanlamaları lazım" ifadesinin ne anlama geldiğinin sorulduğu öğrenildi.

Semih'in, "Ali Kıratlı tanıdığım ve ara sıra görüştüğüm biridir. Yaptığımız bu görüşmede olağan, doğal bir konuşmadır. Mamalanma sözü bizim futbolcular arasında kullanılan bir sözdür. Bu görüşmede herhangi teşvik veya şikeden bahsedilmemektedir." dediği belirtildi.

Sarı lacivertli oyuncu, soruşturma kapsamında tutuklanan Ali Kıratlı ile Eskişehirspor-Trabzonspor maçı üzerine 21 Nisan 2011 tarihinde yaptığı telefon görüşmesi teknik takibe takılmıştı.

Söz konusu görüşmede şunlar konuşulmuştu:
S.Ş: "Bülent Uygun ile görüşüyor musun?"
A.K: "Görüşüyorum. Maça çağırıyorlar illa gel diye. Hepsi arıyor Ümit arıyor o arıyor bu arıyor abi gel."
S.Ş: "Biraz mamalansalar var ya...Biraz mamalansınlar yenerler de. Mamalanmaları lazım."
A.K: "Önemli değil berabere kalsınlar Semih ya."
S.Ş: "İnşallah berabere kalırsa şampiyonuz."

ALAATTİN METİN: "DOĞRU OLANLARI YAZDIM, OLMAYANLARI YAZMADIM"
Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında ifadesi alınan spor yazarı Alaattin Metin, Fenerbahçe Spor Kulübünün tutuklanan başkanı Aziz Yıldırım ile günlük konuşmalarının bulunduğunu belirterek, ''Ben gazeteciyim. Normal haberlerimi yaptım, doğru olanları yazdım, olmayanlarını yazmadım'' dedi.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinden ayrılırken basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Metin, soruşturmayı yürüten özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk'in bilgisine başvurduğunu ve savcıya bildiklerini anlattığını söyledi.

Metin, ''Ben gazeteciyim. Sizler gibi benim de haber kaynaklarım var. Başkanla da günlük konuşmalarım var. Hep haber üzerine konuşuyorduk başkanla. Bunları anlattım. Kurgu haber yapmadım, talimatla da haber yapmadım. Doğru bildiklerimi yazdım, doğru olmayanlarını yazmadım. Yani, medyada çıkarılan haberlerin hiç birisi doğru değil, onun hiç birisini kullanmadım gazetede'' dedi.

''Şüpheli olarak mı dinlenildiniz?'' sorusunu karşılık ''Hayır değil, bilgime başvuruldu. Sadece o kadar'' diyen Metin, ''Gazetelerde yapmış olduğunuz haberlerle ilgili mi ifade verdiniz?'' sorusunu da ''Sırf haberlerle ilgili konuştuk'' şeklinde yanıtladı.

''Telefon konuşmaları var mıydı?'' diye sorulan Metin, şunları kaydetti:

''Vardı. O telefon konuşmalarında günlük spor olayları konuşuldu başkanla. Bilgi alışverişinde bulunduk. Ben gazeteciyim. Normal haberlerimi yaptım, doğru olanları yazdım, olmayanlarını yazmadım. Bu kadar konuştuk biz.''

Öte yandan, gazeteci Alaattin Metin ile Fenerbahçeli futbolcu Semih Şentürk'ün ifadelerinin ''şüpheli'' sıfatıyla alındığı öğrenildi.

MURAT ŞAHİN ADLİYEDEN AYRILDI
Kaleci Murat Şahin, futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında ifade verdiği Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinden ayrıldı.

Geçen sezon Kasımpaşa'nın kaleciğini yapan, daha sonra sözleşmesi feshedilen Murat Şahin'in futbolda şike iddialarına ilişkin soruşturma çerçevesinde ifadesi alındı.

Şahin, daha sonra Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinden ayrıldı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(286)
Kalan karakter : 2000