ÖNE ÇIKANLAR

Fenerbahçe taraftarlarından oluşan bir grup, 14 Ağustos Pazar günü Taksim'de, futbolda şike iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında tutuklu bulunan Aziz Yıldırım'a destek vermek amacıyla bir yürüyüş planladı.

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, bu yürüyüşü provoke etmek için bazı sosyal paylaşım siteleri üzerinden faaliyet gösterdikleri iddia edilen Barbaros H. ile Nezir Can E'yi gözaltına aldı.

12numara.org sitesinde yer alan açıklamada İstanbul Valiliği tarafından izin verilmeyen gösterinin iptal edildiği açıklandı.

İşte o açıklama:

"12 Ağustos itibariyle Emniyet Müdürlüğü'ne davet edilerek, 14 Ağustos "ADALET İÇİN TAKSİM" Organizasyonumuz'un aşağıdaki "Tebligat"ta da görüleceği üzere iptal edildiği tarafımıza bildirilmiştir.

12 Numara olarak, bu organizasyonu gerçekleştirmek adına her türlü girişimlerde bulunarak yoğun çaba sarfettik. Ancak hiç bir zaman hukuk dışına çıkarak hareket etmeyi düşünmedik. Bu nedenle aldığımız tebligat'a da uyarak, bu organizasyonu iptal ettiğinizi tüm taraftarlarımıza duyururuz.

Başkanımız Sn. Aziz Yıldırım'ın da -gerçekleştirdiğimiz konvoy sonrası- yayınladığı teşekkür mesajı'nda belirttiği üzere, Hukuk dışına çıkmadan, Fenerbahçemizin haklarını savunacağımızı tüm taraftarlarımıza önemle duyururuz."


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(25)
Kalan karakter : 2000