ÖNE ÇIKANLAR

Çapa, Mersin İdmanyurdu karşısında alınan yenilgi nedeniyle üzgün olduğunu belirterek, ''Unutmayalım, 9 Eylül'e kadar oynayacağımız maçlar bizim için hazırlık. TRT Ankara Turnuvası'na katılmamızın nedeni kadromuzdaki tüm futbolculara ve gençlere şans vermek, potansiyellerini görmekti'' dedi.

Eksiklerin kendisi dahil izleyenlerin de taraftarın da farkında olduğunu kaydeden Çapa, ''Transfer konusunda girişimlerimiz olacak. Kadromuzdaki bazı arkadaşlarla yolumuzu ayırabiliriz. Takım oyununa katılmak benim için en önemli beceri. Bireysel anlamda yetenekli olabilirler ama takım ruhuna katkı vermeyen arkadaşlarımızla ayrılmak, hem onlar, hem bizim için en iyisi olacak'' diye konuştu.

Turnuvada oynadıkları 2 maçta rakipler Sivasspor ve Mersin idmanyurdu'nun ideal kadrolarına yakın bir takımla karşılaşmaya çıktıklarını ifade eden Çapa, sözlerini şöyle tamamladı:

''Bizim ideal kadromuzdan henüz 7-8 pozisyonun isimleri belli. Bu arkadaşların çoğunu sakatlıkları nedeniyle oynatamadık. Diğer 3-4 pozisyon içinse hem içerden, hem dışardan çözüm üretmeye çalışıyoruz. Turnuvadan sonraki maçlarda kafamızdaki 11'e yakın bir kadroyla oynamayı planlıyoruz. Amaç, lig başlarken hazır olmak. Kötümserlik için çok erken. Mersin İdmanyurdu maçında sahaya çıkan takımda 3 tane A2 takımından futbolcu vardı. Hazırlık maçını kaybederken gençleri kazanabiliriz.''

  • Fuat Çapa
  • mersin idmanyurdu

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000