ÖNE ÇIKANLAR

Avrupa’nın önde gelen kulüplerinin transfer etmek istediği Mamadou Niang’a Al Ain kulübü yıllık 4 milyon Euro veriyor. Senegalli oyuncu için Fenerbahçe yönetimine de resmi tekliflerini sunan Suudi Arabistan kulübünün bonservis bedeli olarak da 10 milyon Euro önerdiği öğrenildi!

Fenerbahçe’nin golcüsü Mamadou Niang birçok takımın kıskacında. Avrupa’nın önde kulüpleri Porto, Atletico Madrid gibi büyük takımların yanında Arap kulüpleri de Senegalli yıldız için kesenin ağzını açarak devreye girmiş durumdalar.

Özellikle Suudi Arabistan’ın Al Ain kulübünün Niang’a yaptığı teklif, Sarı-Lacivertliler’in golcü futbolcusunu oldukça etkiledi. Öyle ki Fenerbahçe’den yılılk 2 milyon 750 bin Euro kazanan golcüye Araplar, 3 milyon 750 bin Euro teklif ettiler. Sezon içinde alınacak primlerle birlikte bu ücretin 4 milyon Euro’nun üstüne çıkması bile söz konusu. Porto ve Atletico Madrid ise bu teklifin ancak yarısını Mamadou Niang’a sunabildi. Bu yüzden tecrübeli futbolcunun yakın zaman içinde Birleşik Arap Emirlikleri’nin yolunu tutması bekleniyor.

RESMİ TEKLİF SUNULDU
Suudi Arabistan kulübünün Niang’a olan aşkı uzun süredir biliniyordu. Ancak Arap kulübü bugüne kadar resmi teklifte bulunmadığı için bu olayın ne kadar ciddi olup olmadığı tartışılıyordu. Ancak son gelişmelerin ardından Al Ain Kulubü Niang’a yaptığı teklifin yanı sıra Sarı-Lacivertli kulüple de temasa geçti ve resmi teklifini sundu. Marsilya’dan transferi Fenerbahçe’ye yaklaşık 8 milyon Euro’ya mal olan
yıldız futbolcu için Al Ain kulübünün Sarı-Lacivertli yöneticilere yaklaşık 10 milyon Euro bonservis bedeli önerdiği öğrenildi. Teklif yönetim tarafından değerlendirmeye alındıktan sonra Borsa’ya bildirilecek.

AYRILMA GEREKÇELERİ
Son dönemde Niang’ın takımdan ayrılmak istemsiyle ilgili bir çok iddia ortaya atıldı. Biz de Fransa’daki kaynaklarımızdan Senegalli’nin neden ayrılmak istediğini araştırdık. İşte elde ettiğimiz sonuçlar:

* Niang kesinlikle takımdan ayrılmak istiyor. Bunun en önemli nedenlerinden biri Süper Lig’in beklediğinden daha sert ve zor olması. Senegalli’nin her maç aldığı darbelerden ve sert futboldan dolayı sıkıntılı olduğu belirtiliyor. Niang, “Artık daha rahat bir ligde oynamak istiyorum. Burada yeteneklerimi tam anlamıyla gösteremiyorum. Maçın ardından savaştan çıkmış gibi oluyorum” diyerek ülke futbolundaki sertlikten yakınıyor.

* Şike soruşturması sebebiyle yaşanan sıkıntılı süreçte Niang’ın ayrılma isteğinde etkili. Yaşanan belirsizlik ortamı ve takımın küme düşme ihtimali yüzünden Senegalli ülkeden ayrılmak istiyor.

* Son olarak da Senegalli’nin aldığı cazip teklif... Al Ain kulübünün yaptığı 3 milyon 750 bin Euro’luk teklifi bir daha bulamayacağını düşünen 32 yaşındaki futbolcu, kariyerinin son dönemlerine yaklaşırken bu teklifi kaçırmak istemiyor.

HTSPOR / SENAD OK


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(25)
Kalan karakter : 2000