ÖNE ÇIKANLAR

Macit Özcan Spor Tesislerinde gerçekleşen törene, kulüp başkanı Ali Kahramanlı, teknik direktör Nurullah Sağlam, yönetim kurulu üyeleri, teknik heyet ve futbolcular katıldı.

Kulüp başkanı Kahramanlı, burada yaptığı açıklamada, yönetim kurulu, teknik heyet ve futbolcularla bir aile olduklarını söyledi.

Göreve geldiği günden itibaren yönetim kurulu üyeleriyle takımın başarısı için mücadele ettiklerini belirten kahramanlı, '' Arkadaşlarımla 2 Lig B Kategorisinden aldığımız bu takımı önce Bank Asya 1. Lig, ardından da Süper Lig'e çıkardık. Buralara zor şartlar altında mücadele ederek geldik'' dedi.

Buna karşın ''şike'' iddialarının gündeme geldiğini ve Mersin İdmanyurdu'nun da bunun içine çekilmeye çalışıldığını ifade eden kahramanlı, şöyle konuştu:

''Ben bu kulübün başkanıyım. Bizim ne şike ile ne hakemle ne de bir başka bir şeyle işimiz olur. Ne benim, ne yönetici arkadaşlarımın, ne hocalarımızın, ne de futbolcuların böyle bir düşüncesi var. Ne böyle bir şey yaparız, ne de yaptırırız. Kendimize güveniyoruz. Biz sahaya ineriz oynarız kazanırız. Kimsenin hakkını yemeyiz, ama kimseye de hakkımızı yedirmeyiz. Bugüne kadar bu şekilde geldik. Şampiyonluğu haklı bir mücadeleyle kazandık.

Eğer bu telefonla konuşmak şike ise bir şey diyemem ama bunun dışında Mersin İdmanyurdu'nu ne ile suçluyorsunuz. Sezon boyunca yaptığımız maçlardan birini söyleyin. Mersin İdmanyurdu'nu hangi maçta, ne ile suçluyorsunuz. Elinizde ne delil, ne tespit, ne evrak varsa ortaya koyun ki biz de bilelim hangi maçta hatamız var. Taraftarın biri telefonla konuşmuş bir de asbaşkanımız Beşir Acar telefonla konuşmuş. Bunun dışında hiçbir şey yok. Bu gelişmeler hepimizi üzdü. Mersin İdmanyurdu bugün buralara geldiyse gücüyle, bilgisiyle, beceresiyle ve hakkıyla geldi.''

Yeni sezon hazırlıklarını da büyük oranda tamamladıklarını vurgulayan Kahramanlı, ''Önümüzde yeni bir sezon var. Bütün hazırlıklarımızı hemen hemen tamamladık. Herkes gerek yaptığımız transferler, gerekse oluşturduğu kadro nedeniyle Mersin İdmanyurdu'nu konuşuyor. Bu takım konuşulduğu gibi bu sezon da adından sıkça söz ettirecek'' diye konuştu.

Takımın maçlarını yapacağı Tevfik Sırrı Gür Stadı'nın gerçekleştirilen tadilattan sonra güzel bir stat haline geldiğini anlatan Kahramanlı, özellikle liglerin başlamasının ertelenmesi nedeniyle yaşadıkları sıkıntılara değinerek, şunları kaydetti:

''Bu süreci hep birlikte el ele vererek aşmak zorundayız. Mersin İdmanyurdu zor şartlarda buraya geldi. Ama bundan sonra daha güçlü olacak ve daha iyi yerlere geleceğiz. Ancak bunu hep birlikte yapacağız. Lig başlıyor ve önümüzde zor maçlar var. Bu nedenle her durumda hazır halde olmalıyız. Hiç bir şey düşünmeyin. Maddi ve manevi tüm sorunlar en kısa süre içerisinde çözülecek.''

Mersin İdmanyurdu'nun bulunduğu konuma kendi imkanlarıyla geldiğine işaret eden Kahramanlı, ''Biz kimseden para istemiyoruz. Fakat saha içi reklam istiyoruz, forma reklamı istiyoruz, loca ve kombine satışına destek ve katkı verilmesini istiyoruz. Çünkü bu takım benim değil Mersin'in takımıdır'' dedi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000