ÖNE ÇIKANLAR

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, tribünleri dolduran bayanları görünce gözleri doldu.

Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki tarihi maçı duygu seli içinde izleyen Aziz Yıldırım, 46 bin kişilik özel tribün korosunu yanındakilere anlattı: "İşte Fenerbahçe’nin büyüklüğü bu. Böyle bir şeyi dünya görmedi. Helal olsun bu tribünü dolduranlara."

Şike soruşturması kapsamında tutuklanıp cezaevine giren Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın Kadıköy’de 46 bin bayan ve çocuğun izlediği Fenerbahçe-Manisaspor maçında tribünleri gördüğünde gözyaşlarını tutamadığı ortaya çıktı.

Lig TV için cezaevi yönetiminden izin çıkmasından sonra günlerini birçoğunu Süper Ligmaçlarını izleyerek geçiren Yıldırım, geçtiğimiz hafta oynanan karşılaşma için de ekranın karşısına geçti. Türkiye Futbol Federasyonu’nun başlattığı yeni uygulamayla ‘seyircisiz oynama’ cezası kalkmış, F.Bahçe-Manisa maçına yalnızca bayan ve çocukların girmesine izin verilmişti. Kulüp yetkilileri bile 5-6 bin taraftar beklerken arasında 46 bin kişi gelmişti Şükrü Saracoğlu Stadı’nın tribünlerine... Yayının başlamasıyla birlikte stadın bu halinin ekranlara yansıması, Fenerbahçe Başkanı Yıldırım’ın bambaşka bir ruh haline bürünmesine neden oldu. Önce heyecanlanan, ardından duygulanan Yıldırım, kendini tutmaya çalıştı. Ancak bu çaba bir noktada sonuç vermedi, Fenerbahçe Başkanı’nın gözünden yaşlar damladı.Metris Cezaevi’ndemaçı birlikte izlediği arkadaşlarına dönen Yıldırım, Böyle bir şeyi dünya görmedi. Helal olsun onlara. İşte Fenerbahçe’nin büyüklüğü” ifadelerini kullandı.

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, maçtan bir sonraki gün de avukatları kanalıyla birmektup göndermiş ve kulübün resmi sitesinden, “Bana bu duyguları yaşatan; Fenerbahçe’nin, büyüklüğü dışında apayrı bir hissiyat, aidiyet, sevgi olduğunu gösteren, tarifi imkansız büyüklükteki taraftarlarımıza teşekkür ediyorum” demişti.

HTSPOR / KARTAL YİĞİT

  • Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım
  • metris
  • Şike Soruşturması

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(261)
Kalan karakter : 2000