ÖNE ÇIKANLAR

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, Kardemir Karabükspor'u tebrik etmek istediğini, kabullenmesi zor bir yenilgi aldıklarını vurguladı.

Bu akşam yenilmeyi hak etmediklerini belirten Bilic, şöyle konuştu:
"Kabul ediyorum, en iyi performansımızı ortaya koymadık. Devre arasında oyuncularımı şu şekilde uyardım, 'buraya biz bir puan için gelmedik. Tamam oyunu iyi kontrol ediyoruz ama yeteri kadar tehlike yaratmıyoruz.' Bununla birkaç tane fırsat yarattık. Kardemir Karabükspor savunmayı çok sağlam yapan bir takım. Onlara karşı yakaladığımız bu fırsatları değerlendirmemiz lazımdı ama değerlendiremedik. Rakip fırsat denilebilirse, şans denilebilirse tek fırsatında golü yaptı. Futbol bu, bazen bunlar oluyor. Bundan gerekli dersi çıkarmalıyız. Bir sonraki maça odaklanmalıyız."

Kardemir Karabükspor'un sağlam duran bir takım olduğunu ifade eden Bilic, "Topu iyi kontrol ettik. Son bölüme girdiğimizde top bizde kaldı ama rakip kaleye 20 metre mesafeye girdiğimizde ekstra işleri bir türlü yapamadık. Karabükspor, sağlam duran bir takım ve kolay gol yemiyor. Hücum bölgesinde bire bir oynayacak, bize oradaki ekstra kaliteyi ortaya koyacak oyuncular eksikti. Gökhan eksikti, Oğuzhan sağlam değildi, gerektiği gibi kullanamadık. Ne olursa olsun Gökhan Töre ile Oğuzhan olmadan da daha çok üretmeliydik. Birkaç fırsat yakaladık, bunlardan en azından birini gole çevirmeliydik. Bunu beceremedik. Ekstra işleri yapamadık" ifadesini kullandı.

Kardemir Karabükspor'un golünü kaydeden Eneramo'nun performansının sorulması üzerine Bilic, şunları kaydetti:
"Savunmacılarımız Eneramo'yu bu akşam iyi savundular, çok etkili bir hale gelmedi. Eneramo'yu biz transfer ettik, çünkü iyi bir oyuncu. Bizden ayrılmasının nedeni yabancı sınırıydı. Bu akşam bize karşı Kardemir Karabükspor'un en iyi tehdidinin o olacağını gayet iyi biliyorduk. Stoperlerimiz 90 dakika boyunca ona karşı iyi oynadılar ve Eneramo'yu etkisiz hale getirdiler. Ama ne derseniz deyin takımına maçı kazandıran golü attı. Bu akşam o eksikti, Eneramo kendi takımı adına bunu başardı."

Beşiktaş'ın başarılı oyuncusu Jones, maça iyi başladıklarını ve fırsatlar yakaladıklarını ancak sonuçtan hiç mutlu olmadıklarını anlattı.

Olcay Şahan da çok üzgün olduklarını belirterek, mağlubiyeti hak etmediklerini vurguladı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000