ÖNE ÇIKANLAR

Galatasaray'ın yeni yıldızı Pandev, iddialı konuştu. İşte o röportaj:
 
“Galatasaray’dan teklif aldığımda çok mutlu oldum. Buraya gelmek için beni zorlayan hiçbir şey yoktu. Karara varmam çok kolay oldu. Galatasaray’dan gelen teklifi     çok fazla düşünmedim bile. Bu sebepten dolayı çok mutluyum. Transfer sürecim sorunsuz ve hızlı bir şekilde gerçekleşti. Her şey kolay oldu.”
 
"AVRUPA BU TARAFTARI BİLİYOR"
“Ne kadar büyük bir camiaya geldiğimi iyi biliyorum. Yani Galatasaray’ın ne kadar ateşli bir taraftar kitlesine sahip olduğunu sadece ben değil, bütün Avrupa biliyor. Köklü, çok büyük ve önemli bir tarihe sahip olduğunu da biliyorum. Sadece başarıları Türkiye’yle sınırlı olmayan, Avrupa’da başarı kazanmış bir ekibe geldim. Ben de hem Avrupa’da, hem de Türkiye’de başarılı olabilmek için takıma her şeyimi vermeye hazırım. Bu konuda en ufak bir tereddütüm dahi yok.”
 
"SNEİJDER BİZİM İÇİN ŞANS"
“Sneijder tarif edilemez bir futbolcu. Takım olarak çok şanslıyız ve onunla tekrar bir arada olmaktan dolayı mutluyum. Büyük bir futbolcu. İnter’de onunla beraber kazanılabilecek bütün kupaları kazandık. Şimdi Türkiye’deyim ve bence bu başarılar için sıra Galatasaray’da. Onunla burada da aynı başarıları yaşamak için elimden geleni yapacağım. Süper Lig ve Türkiye Kupası’nda zirveyi, Şampiyonlar Ligi’nde aşama aşama ilerleyip, finali göreceğiz. Büyük camiaların büyük hedefleri olur ve bence daha önce UEFA Kupası’nı kazanmış bir takım için de bu hedef gayet gerçekçi.
 
"REKABETE HAZIRIM"
İtalya’da uzun süre oynadın, şimdi yine bir İtalyan hocayla çalışacaksın? Neler söylersin?
“Benim için çok yeni bir deneyim olacak. Prandelli’yi zaten tanıyordum. Onunla çalışacak olmak da mutluluk verici. Kendisinin çok başarılı bir teknik adam olduğu ortada. Her zaman iyi takımları çalıştırdı ve başarılar yaşadı. İtalya Milli Takımı’nda da öyle. Ondan öğreneceğim çok şey olduğunu düşünüyorum. Onunla beraber çalışmak benim için büyük bir gurur kaynağı. Buraya geldiğimde bana gösterdiği sıcaklıktan dolayı da kendisine sizin aracılığınızla çok teşekkür ederim.”
 
"KİMSENİN YERİ GARANTİ DEĞİL"
Prandelli genelde tek forvetle oynuyor. Galatasaray’da da Burak ve Umut gibi kaliteli forvetler var. Rekabete hazır mısın?
“Büyük takımlarda hiçbir oyuncunun yeri garanti değildir. Hiç kimse sabit bir yere sahip değildir. Çünkü bu tür takımlar sayıca çok fazla maç yaparlar. Burası da öyle çok büyük bir takım. Umut, Burak ve benle birlikte diğer tüm arakdaşlarımız daha fazla çalışarak bu büyük takımı zirveye taşımak istiyoruz. Forma rekabeti beni hiçbir zaman korkutmamıştır. Bu rekabet başarıdaki en büyük pay olacak.”
 
"DROGBA'DAN FARKLIYIM"
Geçen sene Galatasaray’ın forvetinde Drogba vardı. Taraftarın hayran olduğu bir isimdi. Onun yerini doldurabilecek misin?
“Benim için onun yerini doldurmak çok büyük bir gurur olacak. Biz ikimiz farklı özelliklere sahip, farklı tipte futbolcularız. Drogba, fiziğini çok iyi kullanan, hava toplarına hakim, çok iyi bir futbolcu. Onun yerinde oynamaktan dolayı kendimi gerçekten iyi hissediyorum. Göstereceğim performansla bu takıma çok büyük katkılar yapmak istiyorum.”
 
Forvet dışında farklı mevkiilerde de oynayabiliyorsun, hangi bölgede en rahatsın?
“Benim için bu mevkiilerin hepsi aynı değerde. Böyle bir ayrımım yok. O gün takımım için nerede oynamam gerekirse sonuna kadar elimden geleni yapacağım. Serie A’da çok farklı mevkiilerde maça çıkabiliyorduk ve ben çok farklı mevkiilerde oynuyordum. Bu konuda deneyimli bir futbolcuyum. Burada da aynı şekilde olacak.”
 
"KENDİMİ ÖVMEM AMA TEKNİĞİM BAŞKA"
En belirgin özelliğin nedir?
“Aslında buna başkalarının cevap vermesi daha iyi olurdu. Kendimi övmeyi pek sevmem. En önemli özelliğim teknik bir oyuncu olmam. Gol atmayı çok seviyorum. Bunu başardığım zaman mutlu oluyorum. Mücadeleden kaçınmam. En belirgin olarak tekniğimi iyi kullandığımı düşünüyorum, farkımın bu olduğunu söyleyebilirim.”

"DZEMAİLİ'NİN GOLLERİNE HAZIR OLUN"
“Dzemaili, bence büyük bir orta saha oyuncusu. Derinlemesine iyi oynayabilen ve çok fazla gol atabilen bir stile sahip. Kendisi de Türkiye’ye geldiği için mutlu. Umarım onunla beraber hem ligde hem Türkiye Kupası’nda hem de Şampiyonlar Ligi’nde başarılı oluruz. Onunla aynı takımda devam edecek olmak güzel. Galatasaray’a çok önemli katkılar yapacaktır. Gollerine hazır olabilirsiniz.”
 
"AYSAL BANA GÜVENDİ"
“İmza attığım gün kendisiyle tanıştım. Ünal Aysal’ın çok önemli bir insan olduğunu orada anladım. Belli ki Galatasaray için kalbini ortaya koyan biri. Benim için kulübüne bu kadar bağlı olan insanlar değerlidir. Güvenini boşa çıkarmak istemiyorum. Çok çalışacağım bunun için.”
 
(Fanatik)


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000