ÖNE ÇIKANLAR
08 Kasım 2016 Salı, 10:00:22 Güncelleme:10:00:27

Q7’yi atmaya yüreği yetmedi

* İtalyan futbolu serttir, Almanlar disiplinlidir... Kuzeyliler fiziklidir, İngilizler ‘yan’dan gelir... Latinler coşku verir, Afrikalılar hızına güvenir... Bizim ekolümüz farklı... Bizde kanatlar, pas futbolu, duran toplar, fizikkondisyon filan pek önemli değil... Sonuçları belirleyen en önemli etken hakem hataları!..

* Serseri kurşun gibiler... Her hafta birinin canını yakıyorlar... Ufaktefek hatalar da değil, direkt tabelaya oynuyorlar!.. Cem Yılmaz’dan komik hatalar!.. Ama öyle bir MHK var ki; kötü yöneten hakeme ‘aferin’ der gibi ertesi hafta maç veriyor...

* Bir hatalı düdükle hocalar işinden oluyor, milyonlar haksız yere üzülüyor... İşin bahis yönü de var... Hakemler ‘robot’ değil, elbet hata yapacaklar ama; ‘hata’ ile ‘eyyam’ arasındaki farkı da hemen çözer Türk insanı!..

* Kalkavan’ın kararı inanılmazdı... Pozisyonu gördü ama Quaresma’yı atmaya resmen yüreği yetmedi... Trabzon’a çok ayıp etti... Geçen hafta Aydınus, bu hafta Kalkavan, gelecek hafta bir diğeri... Bu gözler, bu devirde ‘taca ofsayt kaldıran’ hakem bile gördü bu ülkede!..

* Genel anlamda olay; ‘eski kasa’ hakemlerin ‘maç alamama’ korkusuyla İstanbul’un büyüklerini koruma çabaları... Çünkü artık önemli paralar dönüyor... Profesyonel kadroya alınan ‘10 hakem’, aylık ‘garanti’ 20 bin TL alıyor... Maç başı, harcırah hariç 6 bin TL cepte... Avrupa’da ise maç başı rakam 5 bin Euro... Allah daha çok versin de; siz de çaldığınız düdüğün hakkını verin artık!..

* Yalnız Trabzon’un da, Kalkavan’ın gölgesine sığınıp başarısız tabloyu ‘halı altına’ süpürmemesi gerek... Liderin 15 puan gerisinde, düşme nattının hemen önünde... UEFA sopası ensede... Beşiktaş’ı son 10 maçta 1 kere yenebilmiş, F.Bahçe’ye 9 maçtır golü bile yok... Basket takımı 5’te sıfır çekti... Hentbol takımı lig sonuncusu... Aboubakar 3’ü atsa Trabzonlu yöneticilerin tavrı nasıl olurdu merak ediyorum?..

* Nefis goller, şık asistler, son damlasına kadar akıtılan terler, kırankırana mücadeler yerine hakemleri yazdık... Ama göz görünce gönül de katlanmıyor...


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000
YAZARIN DİĞER YAZILARI
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN!