Muhalif yönetmene saldırı
Suriyeli yönetmen Muhammed Beyazıd, filmine finansman sağlamak için geldiği İstanbul'da bıçaklı saldırıya uğradı. Beyazıd tedavisinin ardından taburcu edilirken, polis saldırıyı aydınlatmaya çalışıyor.
BURASI TÜRKİYE 12 Ekim 2017 Perşembe

ABD pasaportlu Suriyeli yönetmen Muhammed Beyazıd, önceki gün İstanbul Başakşehir'de bıçaklı saldırıya uğradı. Omuzundan yaralanan Beyazıd, Bağcılar'da bir hastaneye götürüldü. Hastanede müdahale edilen yönetmen, taburcu edildi.

POLİS HAREKETE GEÇTİ

ABD'de yaşadığı öğrenilen Beyazıd, Palmira Çölü'ndeki Tadmur Askeri Hapishanesi'nin filmini çekmeye hazırlanıyordu. Filmin bütçesi için finansman sağlayacağını söyleyen kişiler tarafından İstanbul'da toplantıya davet edildiği öğrenilen Beyazıd'ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Olayın ardından İstanbul polisi, saldırganları bulmak için harekete geçti. Suriyeli yönetmenin ifadesini alıp olayın gelişimini öğrenen polis, çok yönlü çalışma başlattı. Yönetmen Beyazıd, Esad karşıtlığı sebebiyle bir süre hapishanede yatmıştı. Suriye'deki hayat ve kültüre ait çok sayıda filmi olan genç yönetmeni bıçaklayan kişi aranıyor.
(MUSTAFA ŞEKEROĞLU/GAZETE HABERTÜRK)