Manisa'da korkutan deprem
Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde 4.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
BURASI TÜRKİYE 11 Kasım 2017 Cumartesi

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre, bugün saat 11.56'da Richter ölçeğine göre 4.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 14.6 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, İzmir'de de hafif şekilde hissedildi.

Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürü Bekir Şen, merkez üssü Saruhanlı ilçesi olan 4,4 büyüklüğündeki depremde ilk belirlemelere göre can kaybı ya da yaralanma olmadığını söyledi.

Şen, saat 11.56'deki sarsıntının kent genelinde hissedildiğini, bölgedeki tüm kırsal ve merkez muhtarlarıyla irtibata geçtiklerini bildirdi. İlk bilgilere göre can kaybı ya da yaralanan olmadığını ifade eden Şen, "Öncelikle daha önceki depremlerde maddi hasarların meydana geldiği Gölmarmara'nın Tiyenli Mahallesi ve çevresindeki mahallelerimizle irtibata geçtik. Orada depremin hissedilmediği bildirildi." dedi.

Depremin daha fazla hissedildiği Şehzadeler ilçesi Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ise herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığını, özellikle kerpiç binalarda oturanlara dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulunduklarını dile getirdi.

Saruhanlı ilçesinde 27 Mayıs'ta meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki depremde 204 ev ağır hasar görmüştü. (AA)