New York'ta araç yayalara çarptı
New York'ta bulunan Times Meydanı'nda bir kişinin aracını yayaların üzerine sürmesi sonucu 1 kişi hayatını kaybetti ve 22 kişi yaralandı. Kaza anı kameralara da yansıdı.
DÜNYA HALİ 19 Mayıs 2017 Cuma

Görgü tanıklarının ifadelerine göre en az 7 kişi sedyelere bindirildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralılara müdahale etti.

Reuters'ın görgü tanıklarına dayandırdığı haberinde, aracın önce trafikte ters yöne girdiği ardından kaldırıma çıkarak yayaların üzerine sürüldüğü belirtiliyor.

ABD'Lİ YETKİLİLER: TERÖR DEĞİL

45. Sokak ile Broadway'in köşesinde meydana gelen olayın trafik kazası olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. ABD'li bir yetkili terör saldırısı olmadığını bildirdi.

Olaya karışan aracın kırmızı bir otomobil olduğu ifade edildi. Aracın sürücüsü araçtan çıkarılarak gözaltına alındı. Gözaltındaki sürücüye alkol testi uygulandı.

ABD'li medya kuruluşu CBS, New York polisine dayandırdığı haberinde olayın terör bağlantısı olmadığını duyurdu.

ABD Başkanı Donald Trump olayla ilgili bilgilendirildi.

New York Belediye Başkanı Bill De Blasio, olayın terör saldırısı olduğuna dair bir iz bulunmadığını açıkladı. De Blasio, düzenlediği basın toplantısında, "Bunun terör eylemi olduğuna dair hiçbir gösterge yok." dedi.

SÜRÜCÜ SABIKALI ÇIKTI

Yaralananların tedavi altına alındığını, 4 kişinin durumunun kritik olduğunu belirten De Blasio, 26 yaşındaki ABD vatandaşı olan sürücünün gözaltına alındığını söyledi.

New York Polis Teşkilatı ise sürücü Richard Rojas'ın 2008 ve 2015 yıllarında alkollü araç kullanmaktan sabıkalı olduğunu bildirdi.

Kaza anı kameralara ise böyle yansıdı: