Kırmızı listedeki terörist öldürüldü
Şırnak'ta 2 Kasım'dan bu yana süren operasyonda 31 terörist öldürüldü. Onlar arasında kırmızı listede bulunan Hülya Eroğlu'nun da olduğu açıklandı.
GÜNDEM 14 Kasım 2017 Salı

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Şırnak Bestler-Dereler'de 2 Kasım'da başlayan operasyonda 31 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Açıklamada, etkisiz hale getirilen teröristler arasında sözde PKK/KCK Beşli Yürütme Konseyi Üyesi "Gülbahar" kod adlı Hülya Eroğlu'nun da bulunduğu kaydedildi.

1974 Diyarbakır doğumlu Eroğlu'nun kırmızı kategoride yer alıp yurt içinde bulunan tek terörist olduğuna dikkat çekildi. 

 

Bu arada Hakkari ve Mardin'de güvenlik güçlerince yapılan arazi aramalarında silah, mühimmat, patlayıcı ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yurt içinde meydana gelen olaylara ilişkin bilgilendirme yapıldı.

Buna göre, Hakkari'nin Şemdinli ve Yüksekova ilçelerinde güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında 1 kalaşnikof piyade tüfeği, 2 RPG-7 roketatar, 2 el bombası, 9 telsiz, 23 el yapımı patlayıcı düzeneği elektronik devresi ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Mardin'in Dargeçit ilçesinde gerçekleştirlen arazi aramasında ise 1 el bombası, 1 silah üstü dürbün ve yaşam malzemeleri bulundu. (AA)