• Gönder
Krem seçmeyi biliyor musunuz?
04 Ağustos 2012 Cumartesi, 11:18:39Güncelleme: 11:19:03

HT MAGAZİN / SERPİL ÇEKİN

Ürün seçerken nelere dikkat edeceğinizi bilmiyorsanız işte size birkaç güzel tavsiye...

ANTIAGING ETKİLİ İÇERİK
Gece, vücudun kendini onardığı zamandır. Hücre yenilenmesi gündüzle kıyaslandığında daha hızlıdır, bu yüzden sürdüğünüz kremden cildiniz daha çok faydalanır. Özellikle 35 yaşından sonra güzellik uykunuzdan maksimum faydalanabilmek adına antiaging etkili bir gece kremi kullanmaya özen gösterin.

SORUNLARA YÖNELİN
Krem veya serum alırken sorunlarınıza yönelik bir ürün seçmeye özen gösterin. C vitamini ve yeşil çay gibi antioksidan özelliklere sahip kremlerden cilt tipi veya yaşı ne olursa olsun herkes faydalanabilir. Eğer cildinizde zaman zaman sivilce çıkıyorsa veya güneşin verdiği hasarı onarmak istiyorsanız, içinde alfa hidroksi asit bulunan ve hücre yenilenmesini hızlandıran ürünleri tercih edebilirsiniz. Son olarak, ciddi kırışıklıkları düzeltmek için kolajen üretimini artıran peptidler ve retinol içeren kremler kullanın.

HEM UVA HEM UVB
Cildinizin gençliğini korumak için sadece yazın değil, kışın ortasında bile koruyucu kullanmanız son derece önemli. Hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı koruma etkisi olan bir ürün seçin. Güneşten koruyucunuzun içinde aramanız gereken aktif maddeler, avozolone ve mexoryl gibi, zararlı ışınları bloke eden etkili maddeler olmalıdır. Artı olarak antioksidan desteği de sağlayan ürünleri tercih edin.

SİVİLCELER İÇİN ÖZEL İÇERİK
Sivilcelere karşı ilk silahınız, salisilik asit içeren temizleyiciler ve sadece o bölgeye sürülen tedavi edici ürünler olmalı. Eğer bu içerikteki ürünler sorununuzu çözmekte yetersiz kalıyorsa, sadece sivilce üzerine sürülen ve içinde bakterileri öldüren benzoyl peroxide bulunan bir ürün kullanın.

YAŞA GÖRE...
Vücudunuzdaki en ince deri göz çevresinde bulunur. Bu yüzden, yıpranmaya en açık olan ve yaşlanma belirtilerinin ilk görüldüğü yerlerden biri göz çevresidir. Yani ne kadar erken göz kremi kullanmaya başlarsanız, o kadar iyi. Dermatologlar, güzellik rutininize 20'li yaşlardan itibaren bir göz kremi eklemeniz gerektiğini belirtiyor. Burada dikkat edeceğiniz en önemli nokta, kremin içeriğinin yaşınıza göre olmasıdır. Yani 20'li yaşlarda ağır içerikler kullanmaya başlarsanız, ilerleyen yaşlarda kullandığınız kremler bu sorunlara yanıt vermeyecektir. Hangi yaşta olursanız olun güneş koyucu içerik her zaman gerekli.

ÇOK FONKSİYON ÇOK FAYDA
Eğer sabahları fazla vaktiniz yoksa antiaging ve nemlendirme özellikleri olan bir fondöten ve güneşten koruyucu edinin. Eğer cildinizde lekeler varsa, lekelerle savaşan, cilde nem veren ve güneşten koruyan bir ürün kullanın.

İLGİLİ HABERLER
İLGİLİ VİDEOLAR
MANŞETLER
Habertürk Tv Yayın Akışı
BloombergHT Tv Yayın Akışı
Günün Galerisi
Pirelli 2015 takvimi!
 
Günün Ekonomi Haberi
Faiz indirimi olasılığının artmasıyla artışı hızlandı
Günün Spor Haberi
Günün Magazin Haberi
Ünlü isimlerin makyajsız halleri