'Tacizciye yumruk' haberlerini yalanladı
Twitter'da milli güreşçi Yasemin Adar'ın kendisine sarkıntılık eden bir kişiye yumruk atıp hastanelik ettiği haberi yayalınca, milli sporcudan açıklama geldi.
MAGAZİN 11 Kasım 2017 Cumartesi

“Türkiye’nin dünya şampiyonu ilk kadın güreşçisi” unvanını alan Yasemin Adar'ın adına açılan bir Twitter hesabından, "Adamın biri sarkıntılık yaptı bende yumruğu çaktım ağzına. Hastanelik olmuş, şikayetçi olmuş. Sorun değil o yumruğu tüm kadınlar adına attım” mesajı paylaşıldı.

twitter

Bu museaj kısa sürece içinde yayıldı. Binlerce kişi tarafından paylaşılınca TT oldu.

Oyuncu Nurgül Yeşilçay da "Eline sağlık bacım" mesajıyla Yasemin Adar'a destek verdi.

Ancak sosyal medyada gündem olan 25 yaşındaki sporcudan bir süre sonra açıklama geldi.  O hesabın kendisine ait olmadığı söyleyen Adar, şöyle dedi:

Söz konusu twitin atıldığı hesabın kendisine ait olmadığını belirten Yasemin, "Birçok kişi beni bu yüzden aradı. Ayrıca böyle de bir olay yaşamadım. Tabii ki kadına karşı şiddete ve hakarete karşıyız, yapılmaması gerekiyor ama bu hesap bana ait değil. Şikayetçi olacağım. İnsanlar sürekli arıyor, antrenmanımı bile bu yüzden aksattım." diye konuştu.

Şampiyon güreşçi Yasemin Adar, Instagram hesabından, "Böyle bir Twitter hesabım yoktur. Yalan yanlış şeyler paylaşıp, insanları kandırıp, gündem yaratmak isteyen sahte hesaptır. Lütfen yalanlarına ortak olmayalım." şeklinde paylaşımda bulundu.

Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda kadınlar 75 kiloda mücadele eden milli sporcu Yasemin Adar, finalde Belaruslu Vasilisa Marzaliuk'u 5-4 yenerek, Türkiye'nin kadınlardaki ilk dünya şampiyonluğunu elde etmişti.