Eksen
07 Ekim 2012 Pazar 20:15

Türkiye, bölgesinde yalnızlaşıyor mu?


Ceyda Karan ve Selçuk Tepeli moderatörlüğündeki “Eksen”de bu hafta, Akçakale'deki gerilim ve Türkiye'nin dış politikası masaya yatırılacak. Sınırın Suriye tarafından Akçakale'ye düşen top mermisi beş vatandaşımızın hayatına mal oldu, Meclis'ten Suriye tezkeresi çıktı. Türkiye, Suriye ile savaşır mı? Türkiye, bölgesinde yalnızlaşıyor mu? “Komşularla sıfır sorun politikası” hangi noktada? Ceyda Karan ve Selçuk Tepeli, bu soruların cevaplarını AK Parti MKYK üyesi Prof. Dr. Yasin Aktay, uluslararası hukuk uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Pazarcı ve MİT Eski Müsteşar Yardımcısı Cevat Öneş'le birlikte arayacaklar.

İLGİLİ HABERLER

Arthur, Selenia için geri dönüyor
Melek yüzlü, fırça saçlı, çilli suratlı Arthur’un ikinci macerası “Arthur: Maltazar’ın İntikamı”, TV’de ilk kez SHOW TV’de ekrana gelecek. Arthur’a ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın sesiyle hayat verdiği filmde Arthur, Selenia için Minimoyların köyüne geri dönecek

Arthur: Maltazar’ın İntikamı
Orijinal Adı: Arthur the Revenge of Maltazard Türü: Animasyon - Macera Süresi: 93 dk. Yılı: 2009 imdb notu: 5.2


Luc Besson'un kendi kitabından uyarladığı serinin “Arthur ile Minimoylar”ın devamı niteliğindeki ikinci filmi “Arthur: Maltazar’ın İntikamı”, TV’de ilk kez SHOW TV’de ekrana gelecek. Türkçe seslendirmesini Cem Yılmaz, Ozan Güven, Özkan Uğur, Volkan Severcan, Ziya Kürküt ve Müge Oruçkaptan’ın yaptığı filmde; Arthur (Freddie Highmore) çok heyecanlıdır; çünkü bu gece ayın onuncu evresini görecektir. Bu da onun en sonunda Minimoyların ülkesine geri dönmesi ve Selenia ile kavuşması anlamına gelmektedir. Bu arada Minimoylar, Arthur’un onuruna bir şölen düzenlerler. Arthur’un babası ise büyükannenin evindeki tatillerini yarıda kestiklerini sabırsızlıkla söylemek için bu günü seçer. Tam ayrılmak üzerelerken bir örümcek Arthur’un eline “Yardım” yazılı bir pirinç tanesi bırakır. Hiç şüphe yok ki Selenia tehlikededir. Ancak Arthur, Minimoyların köyüne vardığında aslında hiç kimsenin yardım çağrısında bulunmadığını anlar. Genç kahramanımıza bu kurnazca planlanmış tuzağı kim hazırlamış olabilir?..
Show 20.00

MANŞETLER
Habertürk Tv Yayın Akışı
BloombergHT Tv Yayın Akışı