Öteki Gündem
21 Ekim 2012 Pazar 23:15

Kabe'nin sırları Öteki Gündem'de


Pelin Çift'in sunduğu “Öteki Gündem”, dünyanın ve evrenin gizemlerinin izini sürmeye devam ediyor. Efsaneler, kehanetler, evrenin sırları, bilim dünyasındaki yeni keşifler, kadim bilgiler ve dinler tarihi gibi merak uyandıran tüm konuların işlendiği programda bu hafta; kutsal yolculuğun gizemli kapısı aralanıyor, Kabe'nin sırlarının peşine düşülecek. Araştırmacı-yazar Mehmet Ali Bulut ve araştırmacı-sanat tarihi uzmanı Talha Uğurluel'in konuk olacağı programda; “Müslamünlar hac ritüellerinde aslında hangi manevi aşamalardan geçiyor?”, “Dokunan kişinin günahlarıyla karardığına inanılan Hacer'ül Esved'i Kabe'ye hangi peygamber yerleştirdi?”, “Kabe neden tavaf ediliyor?”, “Hac ibadetinde sayıların hikmeti nedir?”, “Kabe ve altın oran ilişkisi, Kabe'nin şeklinin özel bir önemi var mı?”, “Neden küp şeklinde?”, “Zemzem suyunun hikmeti ne?”, “Dünyanın en kutsal alanında Şeytan taşlamanın anlamı ne?”, “Safa ve Merve tepesinde ruhani arınma nasıl gerçekleşiyor?” soruları yanıt bulacak.

İLGİLİ HABERLER

Ah Neriman ilk bölümüyle SHOW TV’DE!
YENİ sezonun merakla beklenen dizisi Ah Neriman, bu akşam ilk bölümüyle SHOW TV’de! Hem duygu dolu hikayesi hem de zengin oyuncu kadrosuyla izleyicileri ekran başına toplayacak olan dizinin başrolünde usta oyuncu Perran Kutman var


SHOW TV’nin başrollerini Perran Kutman, Tarık Ünlüoğlu, Sezin Akbaşoğulları, Avni yalçın, Burak Satıbol, Ahmet Rıfat Şungar ve Filiz Taçbaş’ın paylaştığı merakla beklenen yeni dizisi Ah Neriman, bu akşam ilk bölümüyle ekranda olacak. Yapımcılığını Süreç Filmcilik’in, yönetmenliğini Hatice Memiş’in üstlendiği, senaryosunu ise Rüya İşçiler’nin kaleme aldığı dizi; yoksul bir hayattan gelmiş ancak geldiği yeri hiç inkar etmemiş Neriman’ın bolluk içindeki yaşamından sonra tekrar eski hayatına dönüş öyküsünü anlatıyor. Hem kadrosu hem de hikayesiyle sezonun en iddialı dizilerinden olan Ah Neriman’ın ilk bölümünde şunlar yaşanacak: Kamer’ler, İstanbul cemiyet hayatının önde gelen ailelerinden biridir. Üç kızıyla mutlu bir hayat sürdüren Neriman Kamer’in en büyük sorunu, yakında sünnet olacak torununa nasıl bir düğün yapacağıdır. Oysa büyük bir felaket kapılarında beklemektedir. İşleri kötü giden Fatih, durumu herkesten saklayarak düzeltmeye çabalasa da, ne yazık ki artık uçurumun kenarından kendini ve ailesini alabilecek kimse yoktur. Neriman ve kızlar, gündelik hayatın küçük sorunlarıyla uğraşırken bir sabah kapıları çalınır. Henüz hayatlarının ne kadar değişeceğinin farkında değillerdir. Neriman, yoksul bir hayattan gelmiş, geldiği yeri hiç inkar etmemiş bir kadındır ama bolluk içinde yaşamış kızları yeni hayatlarına nasıl tutunacaktır? Peki, yıllardır Neriman ile konuşmayan ağabeyi, şimdi olan biten her şeyi unutabilecek midir?
Show 20.00

MANŞETLER
Habertürk Tv Yayın Akışı
BloombergHT Tv Yayın Akışı