ODTÜ'de başörtülü öğrencilere taciz

06 Eylül 2013 Cuma, 10:10:45 Güncelleme: 17 Ağustos 2017 Perşembe, 14:32:06 İzlenme Sayısı :

ODTÜ’de, kayıt yaptırmak için velileriyle birlikte okula gittiklerini söyleyen başörtülü öğrencileri bir grup taciz etti. Başörtülü öğrenciler, olaydan sonra slogan atanlar hakkında suç duyurusunda bulundu


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
 • yilmazbayrak 08 Eylül 2013 Pazar 22:13
  şu hususlara dikkat edelim : 1- şahısların görüntüleri var, bu şahıslar "odtü öğrencisiyiz" diyorlar, öyle aktarılıyor; peki neden kimliklerini gösteremiyorlar? 2- şikayet için birlikte rektörlüğe gidiyorlar; neden şikayetten vazgeçiyorlar? gerçekle ilgisi olmayan kara propaganda; gezi olaylarında vb. bütün olaylarda akp/cemaat ve hükümet propagandaları bunlar. zaten şahısların öğrenci değil, cemaat evlerine devşirmek için öğrenci toplama görevlileri olduğu açıkça anlaşıldı...:)
 • Misafir 07 Eylül 2013 Cumartesi 17:27
  akp bunu kampanya videosu olarak kulanırsa %60'ı rahat geçer. bu ''eylemi'' yapanlarda akp den para almış olmalı, yoksa insan o kadar enayi olamaz. işlenen ayrımcılık ve nefret suçunun uygar dünyada cezası ağırdır. savcılar iyi bir ceza istesin, bu tür saçmalıklar da artık tekrar etmesin.
 • tunceratalay 06 Eylül 2013 Cuma 16:25
  şimdi iki insan resmi çizelim sluet halinde tıpkı halka açık tuvaletlerin yönlendirme sembolleri gibi. birisi açık saçlı dar tişörtlü mini etekli yüksek topuklu bir bayan silueti diğeri ise hani şu içinde konserve kutu varmış gibi kabartılımış sıkma baş örtülü pardesülü ayaklarının ucu ayakkabının ucu belli ikinci bir siluet olsun bunlar yan yana olsun ve soralım 100 farklı profilde insana: bunlardan sizce hangisi müslüman ? diye sizce cevap çoğunlukla dürüstçe verilirse ne olacaktır! bu deneyin sonucunda halen bir simgeleme sorunu olmadığını nasıl düsüneceğiz?
 • yunuskrks 06 Eylül 2013 Cuma 10:42
  ''bacimin örtüsü batmakta rezilin gözüne, acırım tükürüğe billahi tükürsem yüzüne!'' m.akif