ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
Marmaris’in Armutalan Beldesi’ne  yerleşen yabancıların büyük bir çoğunluğunun yaşlı olması Armutalan Belediyesi’ni de harekete geçirdi. Yaşamları için olduğu gibi birçok yabancının öldükten sonrada Armutalan’da kalmak istemesi üzerine mezarlığın bir bölümü yabancılara ayrıldı. Yaklaşık 60 mezarlık alan, Müslümanların tepki göstermemesi için de duvarla örülerek ayrı bir giriş çıkış yapıldı.

Selda ERÇETİN KİŞİ/ MARMARİS/ CNA

Beldede yaşayan yabancılara da hizmet vermek istediklerini ifade eden Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü, “Bölgede çok fazla yabancı uyruklu vatandaşın yaşıyor. Amacımız herkesin kendi inancına göre defnedilmesi" dedi.

Başkan Ünlü, yabancıların yerleşim için ilk tercihi olan Armutalan’da son vasiyetlerini de yerine getirmek için mezarlığın oluşturulduğunu söyledi.
Toplam 500 metrekarelik bir mezarlığın uzun vadede yetersiz geleceğini belirten Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü, ““Beldemizde binin üzerinde yabancı uyruklu insan yaşıyor. Bizde bunu göz önüne alarak bu mezarlığı oluşturduk. Şu anda bu alana defin işlemi yapılıyor. Artık herkes kendi inancına göre bu alana defnedilecek, bundan sonra da defnedilmeye devam edecek. Şu anda bu alana 60 kadar mezar sığabilir. Bunun uzun süre yeteceğini tahmin ediyorum. Tabi kentimizin nüfusuna hızla artıyor. Yeni bir mezarlık oluşturacağımız zamanda yabancı uyruklular içinde ayrı bir yer ayıracağız” diye konuştu.

Başkan Ünlü yabancılar mezarlığına bugüne kadar 4 kişinin toprağa verildiğini de belirtti.

İçmeler ve Armutalan dışında yabancılar için Marmaris’te mezarlık bulunmuyor.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000