ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi Psikiyatri servisinde tedavi gören 42 yaşındaki Derviş Seçer, doktorunun kendisi için verdiği ilacı beğenmeyip hastaneyi yakmaya çalıştı.

YUSUF KILIÇ / GAZİANTEP/ CNA

15 yıldır psikolojik tedavi gören Derviş Seçer, bir süre de tedavi gördüğü Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'ne giderek doktorundan daha önce yazdırdığı ilaçların faydasını görmediğini söyleyerek başka ilaç yazmasını istedi. Ancak, doktoru Seçer'e, "Tedavin için bu ilaçlar gerekli" diyerek daha önce yazdığı ilaçları yineledi. Bu yanıta oldukça sinirlenen Derviş Seçer, yanında getirdiği bir şişe dolusu benzinin içinde bulunduğu psikiyatri polikliniğine dökerek çakmakla yaktı. Seçer, yaktığı ateşin içine kendisini de atmak isterken diğer hastalar ve hastane görevlileri müdahale ederek engelledi. Hastane polisi ve hastane güvenlik görevlilerinin güçlükle göz altına aldığı psikiyatri hastası Derviş Seçer öncehastane içerisinde bulunan polis noktasına, daha sonra da ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Seçer'in polise verdiği ifadeye göre hastaneye planlı geldiği ve doktorun yine aynı ilacı yazması durumunda "Ya kendimi yada hastaneyi yakacaktım" dedi. Hastane polisinin ifadesini aldığı Derviş Seçer adliyeye sevk edildi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000