ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
Başbakan’a ev için iki defa mektup yazan Fadime Arpacı’nın ev sorununu Malatya’ya önceki gün gelen Başbayan Hayrunnisa Gül giderdi.

CNA


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile beraber önceki gün Malatya’ya gelen First Lady Hayrunnisa Gül,  ziyaret ettiği mağdur ailenin ev sorununu ortadan kaldırdı. Malatya ziyaretinde Taştepe Caddesi Beylerbaşı Mahallesinde oturan 42 yaşındaki Fadime Arpacı’yı ziyaret eden Başbayan Gül, Arpacı ailesinin çocuklarına elbise ve bir adet oyuncak araba hediye etti. Eşini 3 yıl önce kanserden kaybeden anne Fadime Arpacı, iki çocuğu ile yaşadığı evi ve Gül’ün kendilerine yaptığı ziyaretin ayrıntılarını anlattı.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

BAYAN GÜL İLE YAŞANANLAR

Arpacı, “herhangi, bir şey konuşmadık. Ben sadece ondan bir evim olsun istedim kendi aralarında ‘TOKİ evlerine yazdıralım’ dediler. Evime 180 YTL kira ödüyorum. Belediyeden 50 YTL yardım alıyorum. Birde Sosyal Yardımlaşma Vakfının verdiği yardımlar var. Günlük ihtiyaçlarımı da komşularım karşılıyor. Başka bir gelirim yok. Ben rahatsız olduğum için çalışamıyorum. Daha önce başbakana 2 tane mektup gönderdim. Mektupta bana parsel ve ev yardımında bulunmalarını istemiştim. Mektuplarıma cevap beklerken karşımda Hayrunnisa Hanım’ı görünce çok mutlu oldum. Hediye olarak çocuklara elbise ve bir araba hediye etti. Çikolata ikram edebildik. Çay demleyecektim izin vermedi. Vakitleri yokmuş. Başka bir şey konuşmadık. Benim gibi bir fakiri ziyaret etmesi benim için en büyük onurdur. Ben kimim ki benim ayaklarıma geliyor. Allah onlardan razı olsun.  Evimde şuan için bir şey yok. Fırınım bozuk. Kanepeleri de huzurevinden getirmiştim. Çocuklar Hayrunnisa Hanım’dan bir şey isteyemedi. Onlarda benden sürekli bilgisayar istiyor’ dedi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(5)
Kalan karakter : 2000