ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
Ünlü plastik cerrah Ömer Alp, sekiz yıl önce ameliyat ettiği hastası S.E. hakkında sudan bahanelerle sık sık muayenehanesine geldiği ve cep telefonuna mesajlar yollayarak kendisini rahatsız ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Alp'in şikayeti üzerine başlatılan Savcılık soruşturmasının ardından, eğitim ve danışmanlık şirketi sahibi S.E. hakkında "tehdit" ve "hakaret" suçlarından 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle kamu davası açıldı.

CANAN İSPİR - AJANS HABERTÜRK (ÖZEL)

Plastik cerrahi alanında ün yapan doktor Ömer Alp, geçtiğimiz ekim ayında avukatları Cemal Dayıoğlu ve Ali Kağan Şahin aracılığıyla Sarıyer Cumhuriyet Savcılığı'na başvuruda bulundu. Daha önce GATA'da görev yaptığı öğrenilen Alp, 2001'de ameliyat ettiği hastası S.E'nin 2005'ten bu yana kendisini rahatsız ettiğini belirtti. S.E. ile ameliyat tarihinden bu yana tanıştıklarını ve aralarında doktor - hasta ilişkisi bulunduğunu belirten Doktor Alp, S.E'nin yaklaşık dört yıldır elektronik posta adresine ve cep telefonuna yolladığı mesajlarla kendisini rahatsız ettiğini, sık sık sudan bahanelerle muayenehanesine geldiğini öne sürdü.

"2005'te aynı suçtan ceza aldı"

Doktor Alp, eski hastası S.E.'nin 0532 2.. .. .5 numaralı telefonuna 6 Ekim 2008'de gönderdiği "Sen, paragözün tekisin. Çirkin tekliflerini herkese yapıyorsun. Gerekeni yapacağım" yazılı mesajla kendisine hakaret ettiğini öne sürdü.

Mahkemeye, S.E.'nin 18 Ekim 2008'de gönderdiği "Az önce korkunç bir film izledim. Sadist bir doktor var. Doktorun genç ve güzel bir sevglisi var. Herkesin yanında onu aşağılıyor. Doktor ona doğum gününde kendini koruması için bir çakı hediye ediyor. Kadın yıllar sonra, her zaman yanında taşıdığı çakı ile doktoru evinde parçalıyor. Ne feci bir şey değil mi?" yazılı mesajı da sunan Doktor Alp, bu sözlerle tehdit edildiğini savundu.

Şikayetçi doktor ayrıca S.E'nin 2005'te evinin kapısına kadar gelip zorla içeriye girmeye kalktığını, apartman görevlisinin müdahalesiyle güçlükle dışarı çıkarıldığını da anlattı. S.E'nin Kadıköy 3. Sulh Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı bir başka dava sonunda da "hakaret" ve "tehdit" suçlarından ceza aldığını hatırlatan Doktor Alp, bu durumu "takıntı" haline getiren S.E.'nin buna rağmen kendisini rahatsız etmeyi sürdürdüğünü vurguladı.

"Aramızda yalnızca doktor-hasta ilişkisi var"

Başlatılan soruşturma kapsamında ifadesine başvurulan S.E, şikayetçi Ömer Alp ile aralarında yalnızca doktor-hasta ilişkisi olduğunu belirterek suçlamaları reddetti. Ömer Alp ise soruşturma sürerken, geçtiğimiz aralık ayında savcılığa sunduğu yeni bir dilekçe ile S.E'nin tehdit ve hakaretlerine devam ettiğini öne sürdü. Alp dilekçesinde, S.E.'nin kendisine gönderdiği elektronik postada "Utanmaz terbiyesiz. Benden ve ailemden özür dileyeceksin. Sen paralarımızı yedin. Suçum sana 50 milyarlık hasta bulmak mı? Ne oldu senin mahkemeler? Akıllı ol, tek muhatabın benim. Avukat - savcı- polis üçgeninde perişan olursun" ifadelerini kullandığını belirtti.

4 yıla kadar hapsi istendi

Savcılık soruşturması geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Ş.E. hakkında TCK'nin 125/2 maddesi uyarınca "sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret" ve "tehdit" suçlarından 9 aydan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Davanın görülmesine önümüzdeki günlerde başlanacak.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(10)
Kalan karakter : 2000