ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
Eski manken Selim Sefada'yla düğünleri günlerce konuşulan reklamcı Sevin Ergün ile eski eşi Kıvanç Akkaya çocuklarının velayeti yüzünden mahkemelik oldu. Kıvanç Akkaya eski eşini mahkeme kararına rağmen çocuklarını kendisine göstermemekle suçlarken, Sevin Ergün ise Akkaya'dan konut dokunulmazlığını ihlal ettiği iddiasıyla şikayetçi oldu.

CANAN İSPİR / AJANS HABERTÜRK / İSTANBUL

Nikah masasına 1999'da oturan, bir inşaat firmasının ortaklarından Kıvanç Akkaya ile reklamcı Sevin Ergün çiftinin evliliklerinin ikinci yılında Rıza Ali adını verdikleri oğulları dünyaya geldi. Ancak ilerleyen yıllar çifte mutluluk getirmedi ve Sevin Ergün, 2006'da evliliğini sonlandırmak için Sarıyer Aile Mahkemesi'ne başvuruda bulundu. Eşiyle aynı evde iki yabancı gibi yaşadıklarını belirten Ergün, müşterek çocuklarının kendisine verilmesini ve eşinin 10 bin TL nafaka ödemesini talep etti. Çift daha sonra mahkemeye sundukları dilekçede anlaşmalı olarak boşanmaya karar verdiklerini belirttiler. Protokol uyarınca çiftin çocuklarının velayeti annede kalacak, baba ile oğul belirlenen gün ve saatlerde biraraya gelecekti. Protokole göre baba Akkaya, oğlunun geçimi için aylık 5 bin TL nafaka ödeyecek,ayrıca Kanada'da ortaklaşa alınan evin yarı hissesini Ergün'e devredecekti.

Oğlu için yurtdışı yasağı istedi

Mahkeme, protokol uyarınca tarafların boşanmasına karar verdi. Ayrılıklarının ardından kendilerine yeni birer hayat kuran Ergün ve Akkaya, bu kez müşterek çocuklarının velayeti nedeniyle karşı karşıya geldiler. Avukatı aracılığıyla geçtiğimiz 22 Temmuz'da Sarıyer Cumhuriyet Savcılığı'na başvuruda bulunan Akkaya, yaklaşık dört gün önce oğlunu görmek için eşinin Yeniköy Köybaşı Caddesi üzerindeki evine gittiğinde kimseyi bulamadığını belirterek, mahkeme kararına uymamakla suçladığı eşinin cezalandırılmasını istedi. Eşinin çocuğunu da yanına alarak yurt dışına gittiğini savunan Akkaya, müşterek çocukları için yurtdışı çıkış yasağı konulmasını istedi.

?Seni öldüreceğim, mahvedeceğim" diyerek tehdit etti

Konuyla ilgili soruşturma yürütülürken bu kez Sevin Ergün, eski eşinden şikayetçi oldu. Ergün, geçtiğimiz 1 Ağustos'ta eve gelen eski eşi Kıvanç Akkaya'ya oğlunun uyuması nedeniyle daha sonra gelmesini söylediğinde kendisini iterek içeri girmeye çalıştığını öne sürdü. Sevin Ergün, "Seni öldüreceğim ve mahvedeceğim" sözleri ile kendisini tehdit ettiğini savunduğu Akkaya'nın cezalandırılmasını istedi. Sevin Ergün'ün yanında çalışanlar da olayı doğruladı. Akkaya ise savcılık soruşturması kapsamında verdiği ifadesinde hakkındaki tehdit iddialarını reddetti. Olay günü eşinin kapıyı kapatmak istemesi üzerine ayağını araya koyduğunu ve eşikten oğluna seslendiğini belirten Akkaya, birkaç saat sonra oğlunu görmeye icra memurları ile birlikte gittiğini ifade etti.

3 yıla kadar hapsi isteniyor


Savcılık tarafından yürütülen soruşturma sonucunda Kıvanç Akkaya hakkında TCK'nın 1116/4. maddesi gereğince "nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme" suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle kamu davası açıldı. Davanın dün yapılan ilk duruşmasına her iki tarafı da avukatları temsil etti. Duruşma tarafların önümüzdeki celse ifadelerinin alınması için ertelendi.

Düğün programı konuşulmuştu

Sevin Ergun ile eski mankenlerden Selim Sefada, 21 Aralık2008'de Les Ottomans'da evlenmişti. Ergun'un televizyoncu Ece Erken'in kardeşi Selim Sefada ile düğün programı, uzun süre konuşulmuştu.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000