24 MART 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
YAŞAM

Dünya kellikle mücadeleye 3.5 milyar harcıyor

02 Ekim 2016 Pazar, 06:43:24

Ne at dişi, ne kirpi tırnağı, ne de kaz dışkısı işe yaradı. Kelik yaşı 16’ya düştü.Hemen panik olmayın! Bu yolla daha zeki, entelektüel hatta seksi görünebilirsiniz

 • 1
  1 | 18

  SEMA EREREN/HT PAZAR

  Param değil, keşke saçlarım olsaydı” diyen erkeklerin oranı yüzde 60’ı geçmiş. İtiraf edin, ılık bir duşun ardından ayna karşısında saçlarınıza şekil vermeye çalışırken hanginizin aklına kel kalma korkusu saplanıp kalmıyor? Özellikle erkeklerde durum tahmin ettiğinizden ciddi.

 • 2
  2 | 18

  Berlin merkezli araştırmaya göre, erkekler kel kalma tehlikesine gerek olmaksızın en ufak bir saç dökülmesinde bile duygusal çöküntü yaşıyor, özgüvenleri sarsılıyor, yaşam kalitesinin düştüğünü ve içinden çıkılmaz bir hal içinde bulunduklarını düşünüyorlar. Doğrusu durumun ciddiyetini, Taksim’deki gazete binamıza gelirken saç ekimi için dünyanın dört bir ucundan gelen kafası bandajlı erkekleri gördükçe daha iyi anlıyorum.

 • 3
  3 | 18

  1 milyar doları aşan cirosuyla Türkiye’nin adı ‘kel doktoru’na çıktı. Saç ekimi için cesaretini toplayamayanlar ya da cüzdanı el vermeyenlerse dermanı bitkisel formüller, özel kremler veya şampuanlarda arıyor. Çeşit çeşit boya ve renkli spreyler de cabası... Dünyada kellikle müdadeleye her yıl 3.5 milyar dolardan fazla para harcıyoruz. Gelin işin derinliklerine dalmadan kelliğe dair rakamlara bakalım.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
Kalan karakter : 300