26 MART 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
Şanlıurfa'da bir tuvalet işletmecisi ekonomik kriz nedeniyle umumi tuvalete abone sistemi geliştirdi. Bu sisteme göre tuvaleti sınırsız kullanım haftada sadece 1,5 TL.

HASAN ATMACA/ AJANS HABERTÜRK (ŞANLIURFA)

Küresel kriz tuvaletleri de vurdu. Millet para vermemek için tuvalete bile gitmeyince, Şanlıurfalı tuvalet işletmecisi abone uygulaması başlattı. Atatürk Mahallesi'nde Damat Süleyman Paşa Camii'nin umumi tuvaletini işleten 18 yaşındaki İbrahim Akdağ, ekonomik kriz bahanesiyle esnafın tuvalet ücretini ödememesi üzerine abone sistemi uygulamasını başlattı.

Daha önceleri günde ortalama 50 kişinin geldiği tuvalete son aylarda kriz nedeniyle daha az kişi gelince, uyanık girişimci 50 kuruş olan tuvalet kullanım ücretini abonelik sistemiyle haftalık 1,5 TL yaptı.
Tuvalet işletmecisi İbrahim Akdağ, " Daha önceleri insanlar günde 5-6 defa ihtiyaç için tuvalete geliyorlardı. Ekonomik kriz nedeniyle günde 2,5- 3 TL
vermemek için tuvalete gelmemeye başladılar. Ben de sınırsız fiyat indirimine gittim. Bir insan ihtiyaç için günde kaç defa geliyorsa gelsin, haftalık tuvalet ücretini 1,5 TL' ye düşürdüm. Bu kampanyaya karşın, haftalık 1,5 TL ?yi bile çok bulanlar var " dedi.
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
Kalan karakter : 300