ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
Süper Loto'nun şanslı rakamları, çekilişten 11 saat önce yerel gazetenin ikramiyeyle ilgili haberine yorum yazan bir okuyucu tarafından bilindiği iddia edildi.

Uğur USLUBAŞ / BURSA (AHT)

Bursa akıllara durgunluk veren bir ikramiye efsanesiyle çalkalanıyor. Kente yayın yapan bir yerel gazetenin internet sitesi, çekilişin yapılacağı gün sabah erken saatlerde süper loto ikramiyesiyle ilgili bir haber yayınladı. Okuyucular bu habere çok sayıda yorum yazmıştı. Saat 10.52'de bir okuyucu ise habere Tarantino takma adıyla gönderdiği yorumda "İşte kazanacak numaralar :) 5-3-8-17-39-44?" diyerek görüş bildirdi.

Bu yorum, çekilişten tam 11 saat önce internet sitesi yazıişleri müdürü tarafından onaylanıp, sitede yayınlandı. Buraya kadar herşey çok normaldi. İşte ne olduysa, Süper Loto'nun hiç kimsenin bilemediği şanslı rakamlarının açıklanmasıyla ortaya çıktı. Yoruma onay veren yazı işleri müdürü, ilgisini çeken numaraları hatırlayıp yoruma bir kez daha bakınca gözlerine inanamadı. Rakamlar çekilişte kazanan rakamlardı ama açıklanan sonuçlara gore bilen yoktu ve ikramiye yine devretmişti.

Tarantino kod adıyla yazan Gökhan Can Gökdemir'e telefonla ulaşan site yöneticileri, "Rakamları tahmin etmişsiniz. Siteye de yazmışsınız ama kupon doldurmamışsınız. Neden kupon yatırmadınız?" sorusuna, "Ben de çok şaşırdım. Sizinle konuşurken bir yandan da sayfayı açtım. Gerçekten de tutturmuşum. Aklıma o an geldi, bir yorum yazayım, rakam da yazayım, muziplik olur diye düşündüm? Ama kupon oynamak hiç aklıma gelmedi. Nasip değilmiş demek ki? Önümüzdeki haftalara bakacağız artık? Önümüzdeki haftaki çekiliş öncesinde de yorum yazacağım. Ama bu kez tutar mı, artık bilemem. Çok büyük bir balık kaçırmışız" dediğini söyledi.

Gökhan Can Gökdemir'in bir önceki çekiliş öncesinde de aynı siteye yorum yazıp, "Bu kadar parayı kazanmak da başa bela olur. Rahmetli Kemal Sunal'ın bir filmi vardı. Milli piyango vurur (sözde), insanın bir anda hiç tanımadığı akrabaları, dostları ortaya çıkar. 5 olsun, benim olsun diyorum. Kazanan rakamları da yazayım bu arada... 5-7-35-38-43-51'' yorumunda bulunduğu öğrenildi. Bir otomobil firmasında bilgi işlem görevlisi olarak çalıştığı belirtilen talihsiz gencin şokta olduğu ve hiç kimseyle görüşmeyi kabul etmediği, sürekli arandığı için telefonlarını da kapattığı öğrenildi.SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(74)
Kalan karakter : 2000