27 MART 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
YAŞAM

Aşkı tazelemek için ayda 5 saat yeterli!

08 Şubat 2017 Çarşamba, 10:16:45

İlişkinizde monoton giden bir şeyler varsa, aşkınızı tazelemek için haftada yalnızca beş saat yeterli diyor uzmanlar. İşte ilişkinizi taze tutmak için yapmanız gerekenler!

 • 1
  1 | 10

  Çiftlerin günde iki ila 20 dakika arası değişen aralıklarla, haftada toplam beş saat ayırarak ilişkilerini yenileyebileceğini biliyor musunuz? Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden Uzman Psikolog Zeynep Zat, çiftlere ilişkilerini canlandıracak egzersizler öneriyor...

 • 2
  2 | 10

  BEĞENDİKLERİNİ DİLE GETİR VE TAKDİR ET

  Tanışma hikâyeleri sorulduğunda bazı çiftlerin yüzlerinin aydınlandığını görürüz. Çiftlerin bazen karşılıklı öfkeleri, kırgınlıkları hatta içten içe düşmanlıkları olsa da içlerinde hala ‘sevgi ve hayranlık sistemi’ olarak adlandırdığımız şeylerin izi görülür. Bu da her iki eşin de kendisini diğerinin sevgi ve saygısına değer olduğuna dair temel bir duyguyu koruduğu anlamına gelir. Maalesef sevgi ve hayranlık kırılgandır. Bazen çiftler kendilerini birbirilerinin kişilikleri ya da davranışlarındaki kusurlarını eleştirmeye kaptırabilirler. Ancak hor görmenin panzehri sevgi ve hayranlıktır. Partnerinize duyduğunuz saygı, ona öfkenizi ya da kırgınlığınızı dile getirirken tatsız davranışlarda bulunmanızı engeller. Sevgi ve hayranlığı canlandırmak ya da arttırmak hiç de karmaşık değildir.

   

 • 3
  3 | 10

  Partneriniz ile onu neden sevdiğiniz üzerine bir konuşma yaparak başlayabilirsiniz. Bir çiftin birbirine verebileceği en büyük armağan tanındığını ve anlaşıldığını hissetme keyfidir. Oynayarak eğlenirken birbirini daha iyi tanıma çalışmaları yapılabilir. Kendinizi ve birbirinizi tanımak bir ilk adımdır, buradan edinilen bilgilerle birbirinize olan sevginizi ve birbirinizin beğendiğiniz özelliklerini söyleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra, her gün partnerinize duyduğunuz gerçek sevgi ve takdiri iletmenin bir yolunu bulun. 

   

  7 gün boyunca, günde yalnızca 5 dakikanızı ayırarak, hayatınızdan yalnızca "35 dakika" harcayıp ilişkinizi güçlendirebilirsiniz.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
Kalan karakter : 300