ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen'ın çıkan omzunu tıbbi müdahale ile yerine oturttuğu için minnettarlığını dile getirip teşekkür ettiği Dr. Fuat Bilgili, "Benim için Rasmussen de hastanemize gelen sıradan bir hasta gibidir. Bu benim görevim" dedi.
İstanbul İl Sağlık Müdürü Mehmet Bakar, NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen'ın "Gurur duydum' dediği doktorlara ve hemşireye teşekkür belgesi verdi. Rasmussen'in sabaha karşı hastaneye bornozla getirildiği öğrenildi. Dışişleri Bakanlığı yetkilileri ve korumalar eşliğinde ambulansla hastaneye getirilen Rasmussen'in bornozlu fotoğrafının çekilmemesi için özel çaba gösterildiği belirtildi. Ameliyathaneye korumaların girdiği kaydedildi.

ŞÜKRAN ÖZÇAKMAK (AHT)

Ayrıca, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Rasmussen'e müdahale eden doktorlar ve hastane başhekimi, basın mensuplarının ısrarı üzerine bir toplantı düzenledi. Başhekim Cengiz Yumru, beraberinde gece şefi Opr. Dr. N. Ömer Develioğlu, Ortopedi uzmanı Opr. Dr. Fuat Bilgili ve anestezi uzmanı Dr. Melek Tunçkale, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Rasmussen için gece saat 04.30 sıralarında evinden çağrılan ortopedi uzmanı Dr. Bilgili, "Önce genel muayenesini yaptık. Omzundaki çıkık dışında herhangi bir rahatsızlığı yoktu. Anestezi altında yerine oturttuk. Herhangi bir acı hissetmemesi için 15 dakika uyutarak kolunu yerine oturttuk. Anestezi altında yapılacağı için kendisini ameliyathaneye almıştık. Kendine geldiğinde, bandaj takarak kolunu askıya aldık. Kendisini çok iyi hissettiğini, artık uyuyabileceğini söyledi. Bizlere teşekkür etti ve iltifatlarda bulundu. Kendisine de söyledim, bu benim görevim. Kendisini özel odaya aldık ve bir süre gözlem altında kaldı. Kontrol için kendisini bir kez daha görmek istedim. Herhalde zaman olmadı ki tekrar gelemediler. Ancak, ben genelde herkesten bunu isterim. Sayın Rasmussen'e özel bir söylemim değil. 10 gün sonra bandajı çıkabilir" diye konuştu.
Dr. Bilgili, soru üzerine, "Hastaneye gelen her hastayı özenle tedavi etmek, özel ihtimam göstermek benim görevim. Doktorlar herkese eşit muamele eder ve bunun karşılığında teşekkür beklemezler" dedi.

Korumalar da ameliyathaneye girdi

Gece saat 04.30 sıralarında evinden telefonla aranarak hastaneye giden ortopedi doktoru Bilgili, şöyle konuştu:
"112 ekibinin telefonu ile durumdan haberdar olduğunu söyleyen gece şefi Dr. Develioğlu, "Medeniyetler İttifakı nedeniyle görevlendirilen hastanelerden biriydik. 04.30 sıralarında Sayın Rasmussen'ın omzunun çıktığı bildirildi. Ortopedi doktoru ve anestezi uzmanını aradım ve 15 dakika içinde hastaneye gelip hazırlıklarını tamamladılar. Beraberinde, koruma görevlileri ve Dışişleri Bakanlık yetkilileri ile birlikte hastanemize geldiklerinde kendisine hemen müdahale ettik. Ameliyathaneyi hazırladık. Bizim için olağanüstü bir durum yoktu. Her insan için yaptığımız operasyonu yaptık."
Dr. Develioğlu, korumaların operasyon sırasında ameliyathaneye girmek için izin istediklerini, NATO Genel Sekreterliği gibi bir özel konum nedeniyle izin verdiklerini de sözlerine ekledi.
Rasmussen'in hastanede 2.5 saat kaldığını belirten Başhekim Yumru, "Hastanemizde her gün 1500-2000 hastaya bakılıyor. Günde yaklaşık 25 ameliyat yapılıyor. Yatak kapasitemiz 250. 27 özel odamız var. Sayın Rasmussen de bu odalardan birinde kaldı" dedi.
Medeniyetler İttifakı toplantısı için Pazar akşamı İstanbul'a gelen Rasmussen, kaldığı Hilton Oteli'nde, merdivenden çıkarken dengesini yitirdiğini ve kendisini korumak isterken yaptığı ters bir hareketle omuzu çıktığını söylemişti.

Bornozla getirildi

Danimarka Başbakanı Rasmussen'in sabaha karşı hastaneye bornozla getirildiği öğrenildi. Dışişleri Bakanlığı yetkilileri ve korumalar eşliğinde ambulansla hastaneye getirilen Rasmussen'in bornozlu fotoğrafının çekilmemesi için özel çaba gösterildiği belirtildi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 23 Nisan 2015 Perşembe 13:55
    mashallah
  • Misafir 22 Nisan 2015 Çarşamba 16:55
    maşallah maşallah ne kadar şirin rabbim korusun
Tüm yorumları göster(38)
Kalan karakter : 2000