ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
Sivas'ta, Muzaffer Sarısözen Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nde alınan bir kararla, yeni kayıt yaptıracak öğrencilerden 1 paket kâğıt havlu ve 1 paket tuvalet kâğıdı getirmeleri istendi. Bu doğrultuda okulun girişine, kayıtlarla ilgili duyuruların yanında marka da belirtilerek "Yeni kayıt yaptıracak öğrenciler 8'li (1 paket) kâğıt havlu ve 12'li (1 paket) tuvalet kâğıdı getireceklerdir" şeklinde yazı asıldı.

Çabuk tükeniyormuş


Okulda derslerin sanata dayalı olması nedeniyle öğrencilerin resim, heykel gibi eserleriyle ilgili çalışma yaparken ve enstrüman çalarken sürekli ellerini kullandıklarını belirten okul yetkilileri, bu nedenle öğrencilerin devamlı ellerini yıkamaları ve temizlemeleri gerektiğini kaydettiler.
Bu doğrultuda okuldaki tuvaletlere kâğıt havlu ve tuvalet kâğıdı konulduğunu anlatan yetkililer, bunların çok çabuk tükenmesi nedeniyle böyle bir karar alındığını belirttiler. Geçen yıl bu ihtiyaçları okulun karşılamaya çalıştığını, ancak böyle bir ödeneklerinin bulunmadığını ifade eden yetkililer, bu durum karşısında öğrencilerden gelen istek doğrultusunda okul aile birliğinin böyle bir karar verdiğini, okul yönetiminin de bu kararı uyguladığını söylediler. Böylelikle öğrencilerin bu ürünleri gereksiz kullanmalarının da önüne geçilmiş olacağını belirten yetkililer, marka belirtilmesinin sebebinin de herkesin aynı ürünü getirmesini ve haksızlığı önlemeyi amaçladıklarını bildirdiler.

Milliyet

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(5)
Kalan karakter : 2000