ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ural Akbulut, ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesi'nin kurulmasının ardından birçok kişi ve kuruma mektup yazarak, bilim ve tarih açısından değer taşıyan özel eşyalarını müzeye bağışlamalarını istediğini belirtti.
 
Mektuplarının çoğuna olumlu cevap aldığını belirten Akbulut, müzede binlerce değerli materyalin biriktiğini söyledi.
 
Akbulut, müzeye bağışlananlar arasında Atatürk'e ait bazı eşyalar ile İsmet İnönü'nün, eşine az rastlanan 80 yıllık daktilosu, Süleyman Demirel'in üzerinde adının yazılı olduğu hesap makinesi ve Bülent Ecevit'in Erica marka daktilosunun da yer aldığına dikkat çekti.
 
Görevini yakında devredecek olan 10'uncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'ede mektup yazarak kişisel bir eşyasını müzede sergilemek istediklerini ilettiğini bildiren Akbulut, bunun üzerine Sezer'in yıllardır kullandığı 2 dolma kalemden oluşan yazı takımını müzeye bağışladığını bildirdi.
 
Akbulut, Türkiye'nin siyaset hayatına imza atan kişilere ait bu tür özel eşyaların müzede yer almasından mutluluk duyduğunu dile getirerek, bu sayede müzenin yakın gelecekte Türkiye'nin en çok ilgi gösterilen bilim ve teknoloji müzesi olacağına inandığını sözlerine ekledi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000