ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Okulların açılmasının arefesinde yol çalışmalarına başlamayı âdet edinen İstanbul Büyükşehir Belediyesi aynı uygulamayı bir kez daha yaptı ve Büyükdere Caddesi'nde alt - üst geçit çalışmasına başladı.

Tatile gidenlerin dönmesi, okullara kayıtların hızlanması nedeniyle şehir nüfusunun arttığı döneme denk gelen çalışma, trafiği katlanılmaz kıldı.

Büyükdere Caddesi'nin Harp Akademileri bölümünde üç gündür devam eden çalışma bir hafta daha sürecek. Akşam ve sabah saatlerinde nereredeyse santim santim ilerleyen trafik yüzünden sürücüler çıldırma noktasına geldi. Levent'teki gökdelenler ve iş merkezleri nedeniyle her zaman araç trafiği açısından kalabalık olan Büyükdere Caddesi'ndeki çalışma sıcak havanın da eklenmesiyle çekilmez hale geldi.

Sadece Büyükdere Caddesi'nde şehrin 20 ayrı noktasında süren yol çalışmaları nedeniyle yaşanan izdiham, özellikle Anadolu - Avrupa yakası geçişlerinde etkili oluyor.

Büyükşehir Belediyesi ise yaptığı açıklamada Büyükdere'de çalışmaya ilişkin, "Bölgenin en yoğun ulaşım aksında olmasından dolayı bazı sıkıntıların yaşanması kaçınılmaz oldu. 7 gün sonunda Maslak - Seyrantepe arasındaki trafik sorunu ortadan kalkacak”dediler.

İBB yetkilileri 20 noktadaki trafik çalışmalarının 10 günde içinde bitirileceği sözünü verdi.

Dün Ulaşım Koordinasyon Toplantısı öncesinde konuşan Başkan Kadir Topbaş ise, vatandaşlara toplu taşıma araçlarını önererek, “okulların açıldığı hafta öğrencilere saygı göstererek, komşu 3-4 kişinin bir arabayı kullanmasını istedi.

İşte kenti kilitleyen şantiyeler

İSTANBUL trafiğini kilitleyen ve okulların açılacağı 17 Eylül'de bitecek yol çalışmaları şunlar:

Avcılar Köprülü Kavşağı

B.Çekmece Yakuplu-Kumcular yolu üstgeçidi inşaatı

Esenyurt - Fatih Sanayi Yanyol

Mahmutbey Atatürk Cad.

Bahçelievler Yayla Kavşağı

Bahçelievler Değirmenbahçe Cad.

Çatalca girişi - Saray yolu bağlantısı

Hadımköy TEM Üst Geçit


Akşam / Nebahat KOÇ - Erdinç AKKOYUNLU


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(4)
Kalan karakter : 2000