ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
DYP Bursa eski milletvekillerinden Turan Tayan'ın, 4 yıl önce parti içi muhaliflerine ‘yavşak’ dediği gerekçesiyle hakkında dönemin parti yöneticilerinden Ömer Kavuncuoğlu tarafından açılan davada aldığı 3 bin YTL'lik ceza, Yargıtay tarafından 1000 YTL'ye düşürüldü. Kavuncuoğlu, Tayan'dan tahsil ettikleri parayı hayır için yoksullara bağışladıklarını açıkladı.

Milli Eğitim ve Milli Savunma Bakanlığı görevlerinde bulunan DYP Bursa eski milletvekillerinden Turan Tayan, 2003 yılı Ramazan ayında partisinin Bursa Demirtaş Belediyesi’nin yemeğinde, iddiaya göre parti içi muhalifi olan ve aynı akşam bir başka yerde arkadaşlarıyla buluşan DYP İl Başkanı İlker Özarslan’ın düzenlediği yemeğe katılıp katılmayacağı sorusuna, “Benim o yavşakların bulunduğu yerde işim olamaz” demişti.

Tayan’ın bu sözleri üzerine DYP Bursa İl Teşkilatı’nda ‘Yavşak gerginliği yaşandı. O dönemde DYP’nin Bursa İl yönetiminde bulunan Ömer Kavuncuoğlu, Turan Tayan hakkında, Bursa 4'üncü Asliye Hukuk Mahkemesi’nde toplam 5 bin YTL tutarında maddi ve manevi tazminat davası açtı. Turan Tayan, hakkında açılan hakaret davasında, davayı açan Ömer Kavuncuoğlu’na 3 bin YTL maddi ve manevi para cezası ödemeye mahkum edildi.

Tayan’ın avukatları bu karara itiraz etti. Yargıtay’da görüşülen dava karara bağlandı. 3 bin YTL para cezasını çok bulan Yargıtay 4'üncü Hukuk Dairesi, cezayı 1000 YTL olarak onadı.

Ömer Kavuncuoğlu, Turan Tayan’dan parayı aldıklarını ve hayır için yoksullara bağışladıklarını ğını belirtti.

DHA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000