ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
Yer üstünde bir saat süren Kağıthane-Dolmabahçe, yer altında 5 dakikaya iniyor.

Kağıthane-Piyalepaşa arasındaki 1.5 km uzunluğundaki karayolu tünelinde kazı çalışmaları tamamlandı. Yaklaşık bir yıl süren çalışma sonrasında ışığı gören işçiler, İstanbul tepelerinin onlarca metre altında kutlamayla mutluluklarını paylaştı.

TEPELERİN ALTINDA SEYAHAT

BİR ay içinde üst yapı inşaatı tamamlanacak olan tünellerin Ekim’de hizmete alınması hedefleniyor. 2.3 km uzunluğundaki Dolmabahçe-Bomonti tüneli de tamamlandığında, Kağıthane - Dolmabahçe karayolu tüneli 3.5 km’ye ulaşacak. Yer üstünde yaklaşık bir saat süren otomobil yolcuğu, tünelde saatte 70 km hızla giden bir otomobille 5 dakikada aşılacak.

GEÇİŞLER ÜCRETSİZ OLUYOR

3.5 km uzunluğundaki gidiş-dönüş tünellerden geçiş ücretsiz olacak. Saatte 12 bin aracı yer üstündeki yoğunluktan kurtaracak tünellerle, Beyoğlu, Şişli, Beşiktaş bölgesindeki karayolu trafiği önemli ölçüde azalacak. Sürücüler Taksim, Kabataş, Karaköy, Kasımpaşa, Okmeydanı, Çağlayan trafiğine girmek zorunda kalmayacak.

ALTI YENİ TÜNEL YOLDA


Tünellerin ilkinin Ekim başında hizmete alınması ve 2010 yılına kadar gidiş dönüş 130 km karayolu tünelinin bitirilmesi hedefleniyor. 2 ay içinde gidiş dönüş 17 bin km uzunluğunda 6 tünele daha başlanacak.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000