ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
Topbaş: İki günlük yağış, 5-6 günlük su sağladı
      Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Feyyaz Öğütçü ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanı Tümamiral Kadir Sağdıç, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı ziyaret etti.
      Topbaş, Saraçhane'deki Belediye Sarayı'nda basına kapalı olarak gerçekleşen ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, yeni göreve başlayan komutanların nezaket ziyaretinde bulunduğunu söyledi.
      Kentte görev yapanlarla, kurumlar arasındaki iş birliğinin önemine işaret eden Topbaş, daha sonra komutanlara iadei ziyarette bulunacağını kaydetti.
      Topbaş, gazetecilerin İstanbul'da 2 gündür devam eden yağışlarla ilgili soruları üzerine, gayet güzel olan yağışlardan İstanbullular olarak çok memnun olduklarını bildirdi.
      Yapılan tasarrufun gayet iyi boyutlara geldiğini belirterek, vatandaşlara teşekkür eden Topbaş, şöyle dedi:
      ''(Aman devam) diyorum. Çok yağış da alsak, barajlarımız dolup taşsa bile, bir enerji harcayarak su musluklarımıza geldiği için artık çevre kirliliği, mevsim değişiklikleri ve ekolojik kıyameti düşünerek, biraz dikkatli olmamız gerekiyor bütün kaynaklarda. Dün başlayan ve bugün devam eden yağışlarla 5-6 günlük su bekliyoruz. İnşallah devam edecek. Yüzümüz gülüyor, daha da gülecek. Hep birlikte bu sevinci paylaşıyoruz. Melen Projesi hızla devam ediyor.İnşallah bir aksilik olmazsa 20 Ekim saat 16.59'da İstanbul'un suya kavuşumunu yaşayacağız.''

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000