ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

'Mazlumder'ciye fuhuş gözaltısı

27 Mayıs 2010 Perşembe, 08:12:57

Polis baskınında yakalanan dernek yöneticisi "Masaj yaptırıyordum" dedi

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
'Mazlumder'ciye fuhuş gözaltısı

Bursa’da bir masaj salonuna fuhuş baskını yapan polis, 9 müşteriyi gözaltına aldı. Biri Mazlumder Bursa’nın Başkan Yardımcısı A.T. çıktı.

Filistin’e yardım kampanyaları ile türban protestolarında başı çeken A.T. “Sadece masaj yaptırıyordum” dedi ve serbest bırakıldı.

Bursa polisi, bir masaj salonuna “fuhuş baskını” düzenledi. 9 müşterinin bulunduğu salonda çalışan bazı kadınlar ile 3 işyeri yetkilisi gözaltına alındı. Müşterilerden birinin ise Mazlumder Bursa Şubesi’nin eski başkanı ve şimdiki başkan yardımcısı A.T. olduğu ortaya çıktı

Bülent CİVANOĞLU / AHT

BURSA Emniyet Müdürlüğü Ahlak Şubesi ekipleri, merkez Yıldırım İlçesi Şetbaşı Semti’ndeki bir masaj salonunda “fuhuş yapıldığı” ihbarı üzerine harekete geçti. Bir süre takibe alınan işyeri hakkında savcılıktan arama kararı alan polis ekipleri, salona baskın düzenledi. Operasyon sırasında salonda bulunan 9 “müşteri” ile 3 işyeri yöneticisi ve “masajcı” olarak çalıştığı belirtilen bazı kadınlar gözaltına  alındı. Masaj salonunda çalışan kadınların müşterilerine fuhuş isteyip istemediklerini anlamak için “Masaj mutlu sonla bitsin mi?” şifresini kullandıkları iddia edildi.

SERBEST KALDI

Polisin baskınında salonda bulunan müşteriler arasında kısa adı “Mazlumder” olan İnsan Hakları ve Mazlumlar için Dayanışma Derneği’nin Bursa Şubesi eski başkanı ve şu anki başkan yardımcısı A.T.’nin de yer aldığı ortaya çıktı. Bursa’da Filistin için yardım kampanyaları, çeşitli konulardaki basın açıklamaları ve başörtüsü yasağına karşı yapılan protestolarda yer alan A.T.’nin; masaj yaptırmak için salonda bulunduğu ve fuhuş iddiasını kabul etmediği öğrenildi. A.T. ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

BIST 100 ENDEKSİ
EN ÇOK KAZANANLAR
KIPA 2.10 +8.81%
SAMAT 1.25 +8.70%
ALCTL 9.22 +6.96%
EN ÇOK KAYBEDENLER
AVIVA 4.38 -5.60%
DOBUR 2.33 -4.51%
ETYAT 0.46 -4.17%
  • Mürekkebi biten kalem nasıl kullanılır?
  • En sevimli aşçı!
  • Kahkahalara boğuldu!
  • Yok böyle yetenek!