ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Hava sıcaklığı kuzeydoğu kesimlerde 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır, Muş, Bitlis, Bingöl, Van, Hakkari ile öğle saatlerinde Bolu, Amasya, Çorum, Çankırı,Edirne,Kırklareli ve Ankara'nın kuzey çevrelerinde aralıklarla kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığı kuzeydoğu kesimlerde 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz kıyı kesiminde güney ve güneybatı, Trakyada güneyli yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

-TOZ TAŞINIMI UYARISI-

Adana başta olmak üzere Doğu Akdeniz'de toz taşınımı beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara (görüş mesafesinde düşme, hava kalitesinde azalma vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak: İSTANBUL: Parçalı, zamanla çok bulutlu (27) ANKARA: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey çevreleri (Beypazarı, Kızılcahamam, Ayaş, Çubuk) kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (30) İZMİR: Az bulutlu ve açık (33) ADANA: Az bulutlu, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu (29) ANTALYA: Az bulutlu ve açık (28) SAMSUN: Az bulutlu (28) ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (23) DİYARBAKIR: Parçalı bulutlu (33)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Az bulutlu, kuzeyi parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde Edirne ve Kırklareli çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek. Bölgenin doğusunda toz taşınımı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu, zamanla kuzeyi parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Çankırı ve Ankara'nın kuzey çevreleri(Beypazarı, Kızılcahamam, Ayaş, Çubuk) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu, zamanla iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bolu çevreleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu, zamanla iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Amasya ve Çorum çevreleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır, Muş, Bitlis, Bingöl, Van ve Hakkari çevreleri aralıklarla kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu, zamanla doğusu parçalı bulutlu geçecek.

ANKA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000