ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

'Cin çıkarma' seansında öldü!

04 Haziran 2010 Cuma, 08:40:50Güncelleme: 08:40:50

Boğularak ölen hasta yakınları üfürükçüyü suçladı...

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
'Cin çıkarma' seansında öldü! Sonra Oku

Bağcılar'da psikolojik rahatsızlığı bulunan Mesut Kılıç'ın (23) içinde cin olduğuna inanan ailesi, çocuklarını muska yazdığı ve üfürükçülük yaptığı öne sürülen İsa Ş.'nin (54) iş yerine götürdü. 'Cin çıkarma' bahanesiyle Mesut Kılıç'ı yardımcısıyla beraber darp ettiği ve boğduğu belirtilen İsa Ş.'nin, genç hastayı öldürdüğü iddia edildi. Olayın ardından katil zanlısı İsa Ş. gözaltına alındı. Kılıç'ın vücudunda darp izlerinin bulunduğu ve boğularak hayatını kaybettiği tespit edildi.
Olayın ardından polis merkezinde ifade veren Kılıç ailesi davacı olacaklarını açıkladı. Bağcılar Evren Mahallesi'nde oturan ve psikolojik rahatsızlığı bulunan 23 yaşındaki Mesut Kılıç'ın ailesi, oğullarının mevcut hastalığından kurtulabilmesi için dün çevrede büyü yapma ve muska yazması ile tanınan Bağcılar Köyiçi Mahallesi Şahin Sokak'ta oturan İsa Ş.'nin saz imalat atölyesine gitti. Kılıç'ın içinde cin olduğuna inanan ailesi oğullarının iyileşebilmesi için İsa Ş. ile çocuklarını aynı odada bıraktı. İddiaya göre, 'Cinci Hoca' lakaplı İsa Ş., Mesut Kılıç'ın içindeki cini çıkarmak için Kılıç'ın iki kolunu arkasından tutup, boğazını sıktı. Nefes darlığı bulunan Kılıç, nefessiz kalarak yaşamını yitirdi. Kılıç'ın cansız bedenini gören İsa Ş. olayın ardından kaçtı.
Mesut Kılıç'ı yerde hareketsiz gören ailesi, çocuklarını Bağcılar'daki Özel Gelişim Hastanesi'ne götürdü. Kılıç, tüm müdahalelere rağmen hayata döndürülemedi. Talihsiz gencin cansız bedeni olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmasının ardından Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.
Gencin yaşamını yitirmesinin anlaşılmasıyla emniyet ekipleri geniş çapta soruşturma başlattı. Kısa süre içerisinde katil zanlısı İsa Ş. yakalandı. İsa Ş., ifadesi alınmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ne götürüldü. Olay yeri inceleme ekipleri İsa Ş.'nin saz imalathanesindeki ofisine giderek delil toplamaya çalıştı. Elde edilen bulgular incelenmek üzere kriminale götürüldü. Yapılan incelemede Kılıç'ın vücudunda darp izine rastlandığı ve boğularak öldüğü tespit edildi. Bu arada bilgisine başvurulan Kılıç'ın ailesi de Güneşli Polis Merkezi'ne gelerek ifade verdi. Kılıç ailesi ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.
İsa Ş.'nin çevrede yazdığı muskalar ve yaptığı üfürükçülük ile bilindiğini ifade eden komşuları, hastalığına medet bulmak için birçok insanın İsa Ş.'yi ziyaret ettiğini söyledi. Yaşamını yitiren Kılıç'ın psikolojik rahatsızlığının bulunduğunu kaydeden İsa Ş.'nin komşuları, Kılıç'ın, ailesi tarafından şifa bulması için 'hoca' lakaplı Ş.'ye getirildiğini ifade etti.
Katil zanlısı İsa Ş.'ye çocuklarını kendilerininin getirdiğini itiraf eden babası Nüsret Kılıç, "Hoca çocuğumuzu öldürdü. Şahıs, çocuğu okurken altına almış ve ezerek öldürmüş. Çocuk rahatsızdı. Cin çıkarma bahanesiyle öldürmüş. Hoca, öküz gibi yardımcısıyla oğlumun üzerine çıkmış ve boğarak öldürmüşler" ifadelerini kullandı. Baba Kılıç, olayın takipçisi olacağını ve davacı olacaklarını dile getirdi.
Polis ekiplerinin konuyla igili araştırması sürüyor.

CHA

BU HABERİN 29 YORUMU VAR.
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER