ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Hakkında var olan soruşturmaların selameti açısından İçişleri Bakanlığınca geçici olarak görevden alınan Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı'nın görevden alınması başta Didim olmak üzere tüm Aydın genelinde şok etkisi yaptı. Kamacı'nın görevden alınmasının duyulmasının ardından başta CHP Aydın Milletvekili Fatih Atay, PM Üyesi Korkmaz Karaca, CHP Aydın İl Başkanı Tunç Aytur, Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ilçe ve belde belediye başkanları Didim'e gelerek Başkan Kamacı'ya destek
çıktı.
Belediye Başkanı Mümin Kamacı'nın ardından partililer parti binasından önünde toplanırken, partililerin ve belediye çalışanların hem şaşkın hem de üzüntülü olduğu görüldü. Belediye Başkanı Kamacı'nın üzüntüsünü göstermemeye çalıştığı görülürken eşi Şerife Kamacı ve kızının üzgün olduğu görüldü.
Belediye Başkanı Kamacı'nın görevden alınmasıyla ilgili olarak parti binası önünde bir basın açıklaması düzenlendi. Başkan Kamacı konuşma alanına alkışlar içinde gelirken, "En büyük başkan, bizim başkan. Didim seninle gurur duyuyor." sloganları atıldı. Basın açıklamasından ilk konuşan CHP Didim İlçe Başkanı Mustafa Bekar Belediye Başkanı Kamacı'nın geçirdiği soruşturmaların selameti açısından geçici olarak görevden alındığını açıklarken "Şimdi soruyorum sayın başbakan'a haklarından soruşturmalar geçiren
bakanları neden görevden almıyorsun. Biz AKP Faşizmine teslim olmayacağız. Hukuk mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz."dedi.
Ardından konuşan CHP PM Üyesi Korkmaz Karaca ise "Et kokarsa tuz konur, tuz kokarsa ne konur. Türkiye'de artık hukuk bitti. Biz CHP Genel Merkezi olarak Aslan belediye başkanımızın arkasındayız. AKP faşizmi, hukuksuzlukla, belediye başkanımızı kurban etmeye çalışmaktadır. Mustafa Balbay, Tuncay Özkan nerde? AKP faşizmiyle içeride; hukuk olarak mücadelemiz sürecek."dedi.
Karaca daha sonra CHP Genel Sekreteri Önder Sav'a telefonla bağlanarak, Didimlilere Sav'ın olayla ilgili görüşlerini dinletirken Sav şöyle konuştu: "Didim Belediye başkanımızı hakkındaki soruşturmalar neticesinde görevden alındığının duyduk. Bunun hayretle karşıladık. Didim Belediye başkanımız disiplinli ve çalışkan bir arkadaşımız. Belediye başkanımızın açığa alınması yanlış; Başkanımıza sahip çıkacağız."sözlerini sarf etti.
Ardından Didimlilere kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mümin Kamacı şunları kaydetti; "Bütün güzelliğinizi bize gösterdiniz. İlginizden dolayı teşekkür ediyorum. Sizlerle beraber olmaktan mutluyum."dedi.
CHP Aydın Milletvekili Fatih Atay ise bir siyasetçinin en büyük gururunun arkasında halkın olması ve onların oyunu alması olduğunu söylerken "Siz 2.kez Belediye Başkanımız Kamacı'ya oy verdiniz hani her şey anayasa ve halka göreydi. Sayın Kamacı halkın yanında. Görevden alınma gerekçelerinin hepsi saf sata; Bunun 50 katı İstanbul'da 60 katı Ankara'da İ. Melih Gökçek'te AKP'li resmi evrakta sahtecilik yapan ve kesinleşmiş hapis cezası bulunanları neden içeri almıyorsun Sayın Recep Tayip. Neden bu tebligat
meclisin kapanmasına 5 gün kala yapıldı. Size söz veriyorum en kısa zamanda Belediye Başkanımız görevine dönecektir."dedi.
CHP Aydın İl Başkanı Tunç Aytur ise Halkın iradesiyle gelen Belediye Başkanı Kamacı'nın eften püften sebeplerle görevden alındığının ileri sürerken "Hukukta şu vardır: kimsenin mahkûmiyeti açıklanmadan, suçsuzdur. Belediye Başkanları soruşturma geçirir, zaten soruşturma açılmamasını da düşünemiyoruz ama hakkında kararı kesinleşmemiş bir belediye başkanını görevden alamazsınız. Ülkeyi sivil diktaya götürüyorlar. Belediye Başkanların sindirme harekatı var. Bu gün biz hep birlikte başkanımızın sizlerin
yanındayız."dedi. Basın açıklamasında sonunda sık sık sloganlar atıldı.

İHA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(6)
Kalan karakter : 2000