ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Antalya'nın Manavgat ilçesi Ilıca beldesi Kumköy mevkisinde bir otelin çatı katında, henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın sırasında otelde bulunan turistler tahliye edilerek, başka otellere yerleştirildi.

Ilıca beldesi Kumköy mevkisindeki bulunan, altı katlı Side Aqua Beach Otel'in çatı katında, saat 01.30 sıralarında, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Odaların bulunduğu bölümdeki yangına ilk müdahale, Manavgat Belediyesi itfaiye ekiplerince yapıldı. Ardından, Antalya ile Serik ve Alanya'dan gelen itfaiye ekipleri de yangına müdahale etti. Yaklaşık üç saat süren çalışmaların sonunda yangın kontrol altına alınarak söndürüldü.

Öte yandan, otelde bulunan turistler tahliye edilerek, çevredeki otellere yerleştirildi.
Manavgat Kaymakamı Hacı İbrahim Türkoğlu ile Manavgat Jandarma Komutanı Albay Enver Özkal da olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

İTFAİYE DONANIMDAN YETERSİZ KALDI
Manavgat
Kaymakamı Hacı İbrahim Türkoğlu, otelde çıkan yangına hemen müdahale eden ilçe itfaiyelerinin donanımlarından dolayı yetersiz kaldığını söyledi.
Yangına bölgede bulunan itfaiyelerin tamamının müdahale ettiğini vurgulayan Türkoğlu, ''Çoğunluğunu Alman turistlerin oluşturduğu otelde kalan yaklaşık 600 civarındaki turist, bölgede bulunan diğer otellere yerleştirildi. Yangında can kaybı olmaması ve yaralının bulunmaması en büyük tesellimizdir'' dedi.

Türkoğlu, yangın sırasında itfaiyelerin söndürme sistemlerinin sınırlı kaldığını da belirterek, bu nedenle söndürme çalışmalarının uzun sürdüğünü kaydetti. Türkoğlu, şunları söyledi:
''Söndürmede itfaiyelerin güçleri yetersiz kaldı. Antalya ve Alanya belediyelerine ait itfaiyeler merdivenleri daha uzun olduğu için yangına daha seri şekilde müdahale ettiler. Belediyelerimizin itfaiye sistemlerini yeniden gözden geçirmeleri ve daha büyük merdivenli araçlara yönelmeleri gerekiyor. Ayrıca bölgede bulunan tüm tesislerin de yangın söndürme sistemlerini yeniden gözden geçirmesi gerekiyor. Çünkü yangına itfaiyeler sadece dışardan müdahale edebildi. İçerden hiçbir şekilde müdahale edilemedi. Dolayıyla yangın söndürme çalışmaları uzun sürdü.''

Otelde kalan turistlerin bir saat içerisinde bölgedeki diğer otellere yerleştirildiğini ifade eden Türkoğlu, ''Burada turizmcilere çok teşekkür ederim. Birçok turizmci çağrımız olmadan turistleri hemen otellerine aldılar. Örnek bir dayanışma sergilediler'' diye konuştu.

Manavgat'ın Ilıca beldesi Kumköy mevkisindeki Side Aqua Beach Otel'in çatı katında yangın çıkmış, otelde bulunan turistler tahliye edilmiş, çevredeki otellere yerleştirilmişti.

AA

  • Manavgat

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000