ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

İstanbul'da yasadışı örgüt yanlıları dün gece molotofkokteyli atarak AK Parti İlçe Teşkilat binasıyla bir marketi ateşe verdi. Olay yerinde inceleme yapan polis, faillerin yakalanması için çalışma başlattı.

Eray EROLLU / AHT

Terör örgütü elebaşının yakalanışını yıldönümünü bahane eden örgüt yandaşları, İstanbul'un birçok ilçesinde izinsiz gösteri yaptı. Sarıgazi Merkez Mahallesi Atatürk Caddesi'nde slogan atarak yürüyüş yapan grup, yol üzerinde bir markete saldırdı. Attıkları taşlarla camını kırdıkları markete ellerindeki molotofkokteylini atarak ateşe verdi. Örgüt yandaşlarının saldırısına uğrayan markette büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

Öte yandan, Maltepe Bağdat Caddesi üzerindeki AK Parti İlçe Teşkilatına dün gece saat 01.00 sıralarında Molotof kokteylli saldırı düzenlendi. Olay yerine gelen polis ekipleri incelemeleri sonunda, AK Parti binasının birinci katının camına isabet eden bir adet molotof kokteyli olduğunu tespit etti. Saldırı sonunda binada her hangi bir hasar meydana gelmezken, polis olay yerinde geniş güvenlik önlemi aldı. Olay yeri inceleme ekiplerinin delilleri arasında, binanın önünde saldırganlara ait olduğu düşünülen bir çakmakta bulundu. Bina çevresindeki en ufak delillere kadar toplayan polis, saldırıyı yasadışı Türkiye İhtilalci Komünistler Birliği örgütünün düzenlemiş olabileceği üzerinde duruyor.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000