Öne Çıkanlar
Son Dakika

Fethullah Gülen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın koruma konvoyuna yapılan saldırı ile ilgili olarak bir taziye ve geçmiş olsun mesaj yayınladı. Mesajında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve yaralı koruma memuruna geçmiş olsun dileklerini ileten Gülen, şehit olan koruma memurunun ailesine ise başsağlığı diledi. Gülen açıklamasında, "milletin huzur ve istikrarını çekemeyenlerin yine o menfur planlarını devreye soktuğunu" söylüyor.

Fethullah Gülen mesajında şu ifadelere yer veriyor: " Kastamonu Mitingi sonrasında Sayın Başbakanımızın koruma konvoyuna hain bir pusu kurulduğunu teessürle öğrendim. Fevkalade mahzun olduğum hadise açıkça gösteriyor ki bu milletin huzur ve istikrarını çekemeyenler yine o menfur planlarını devreye sokmuş durumdalar. Milletçe kenetlenmemize vesile olmasını dilediğim bu menfur saldırıdan dolayı Cenab-ı Allah'tan Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı bu millete bağışlamasını, ülkemizi her türlü kötülükten muhafaza buyurmasını temenni eder, geçmiş olsun dileklerimi arz ederim.

Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın koruma konvoyunda görev yaparken hain bir pusuyla bir polis memurunun şehit edildiğini, bir polis memurunun yaralandığını üzülerek öğrendim. Şehit polis Recep Şahin'e şüheda i kiramla beraberlik niyaz eder, ailesine ve yakınlarına Sabr-ı Cemil dilerim. Yaralı polis memuru Metin Kuş'a Cenab-ı Allah'ın lütfunden acil şifa temenni ederim."

AJANSLAR

  • Başbakan Recep Tayyip Erdoğan
  • fethullah gülen
  • kastamonu