ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Hollanda'daki İstikrarlı Hollanda Partisi Genel Başkanı Seyfi Özgüzel'in Adana'daki villasına giren hırsızlar 1 ay evde yaşadıktan sonra pencere çerçevelerini bile çalıp evdeki koltuğa "Poliste parmak izimiz var", "insan olan böyle yapmaz" yazdıktan sonra kayıplara karıştı.

Adanalı doktor Seyfi Özgüzel yıllar önce Hollanda'ya yerleşti. Hollanda'da ABD'deki 11 Eylül saldırısından sonra 'İstikrarlı Hollanda Partisi anlamına gelen Duurzaam Nederland Partisi'nin kurarak Genel Başkanı oldu. Özgüzel aynı zamanda Hollanda Eğitim Bilimleri Bakanlığı Müfettişliği görevini de yürüttü. Özgüzel, Hollanda'da halen parti genel başkanlığı yapıyor bu nedenle memleketi Adana'ya çok nadir geliyor. Adana'dan ayrılırken de yaptırdığı villasına hırsız girmemesi için yaklaşık 1.5 metre yükseklikteki duvarın üzerine 1 metre demir parmaklık onun üzerine de dikenli tel yaptırdı.

Ancak hırsızlar alınan bütün bu önlemleri dinlemeyerek villanın boş olduğunu öğrenip içeri girerek burada yaşamaya başladı. Özgüzel'in annesi Kefe Özgüzel (75) her gün gelip eve bakıyor ancak kapısı açık olmadığı için bir şey olmadığını sanarak evine gidiyordu. Ancak birgün geldiğinde evin pencere çerçevelerinin olmadığını gördü. İçeri girmeye cesaret edemeyen kadın olayı polise bildirdi Evin içine girildiğinde değerli eşyalar çalındığı, hırsızlarların 1 ay boyunca evde içki içip eğlendikten sonra fark edildiklerini anlayınca buzdolabının, televizyonun tüpünü motorunu evin pencere çerçevelerini bile çalarak kayıplara karıştılar. Hırsızlar kaçarken de evin her tarafına yazı yazarak zarar verdiler. Koltuklara "Poliste parmak izimiz var", "İnsan olan böyle yapmaz" yazarak ev sahibiyle de dalga geçmeye çalıştılar.

Eve bakmakla görevli olan Kefe Özgüzel, hırsızları son anda fark etti ama korkusundan içeri giremediği için onların kaçtığını belirterek, "Kale gibi korunan eve hırsızlar girdi. Bir ay burada yatıp kalkan hırsızlar arka taraftan demir korkulukları keserek içeri girmişler. Bir ay boyunca burada içki içip eğlenmişler. Biz hiç fark etmedik. Ben geliyordum dışardan bakıyordum anormal bir şey görünmüyordu gidiyordum. Birde içeri tek başıma girmeye korkuyordum. En son şüphelenip polisi çağırıp beraber girdik ki içeriyi hırsızlar talan etmiş" dedi.

Özgüzel, hırsızların evden giderken çerçeveleri bile çaldığına dikkat çekerek şunları kaydetti:

"Benim oğlum Hollanda'da bir partinin genel başkanı. Adana'ya çok nadir geliyor. Bu nedenle evine ben bakıyorum. Ama hırsızlar evi talan etmiş. Birde dalga geçir gibi yazı yazmışlar. Ben bu hırsızların yakalanmasını istiyorum."


İHA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(13)
Kalan karakter : 2000