ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
Kocaeli'nin Körfez İlçesi'nde düzenlenen tefeci operasyonunda bir kişiye verdikleri 20 bin TL borç karşılığında yaklaşık 400 bin TL kazanç sağladığı iddia edilen 3 kişi gözaltına alındı. Tefecilerden aldığı borç karşılığında yüksek meblağda senet imzalayan, işyerine ipotek koydurulan ve zanlılara ait arazi üzerine 4 katlı bina yaptırılan müteahhit Ahmet A.'nın kansere yakalandığı, tedavisinin sürdüğü belirtildi. Ahmet A.'nın ortağının ise eşinden boşandığı öğrenildi.

KOCAELİ (AHT)

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri, Muhlis S. ile Bayram S.'nin, Ahmet A.'ya verdiği 20 bin TL borç karşılığında yaklaşık 400 bin TL kazanç sağladığı ihbarı üzerine çalışma başlattı. Bir süre devam eden araştırmanın ardından Körfez, İzmit ve Dilovası İlçeleri'nde 5 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda tefecilik yaptığı iddia edilen Bayram S. ve Muhlis S. ile tefeciliğe aracılık ettiği öne sürülen Cemil Ö. gözaltına alındı. Zanlıların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda çek ve senet ele geçirildi. Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Tefecilerin ağına düşen müteahhit Ahmet A. kansere yakalandı

Öte yandan, Bayram S. ile Muhlis S.'nin yaklaşık 1 yıl önce müteahhitlik yapan Ahmet A.'ya verdiği 20 bin TL borç karşılığında yüksek meblağda senet imzalattırdığı, Ahmet A'nın iş yerine ise ipotek koydurdukları öğrenildi. Zanlıların borcunun ödeyemeyen Ahmet A.'ya, arazileri üzerinde 4 katlı bir bina yaptırdıkları ve verdikleri borç karşılığında 400 bin TL haksız kazanç sağladıkları öğrenildi. Borcunu ödeyemeyen Ahmet A.'nın bir süre önce kansere yakalandığı ve tedavisinin ise halen devam ettiği bildirildi. Ahmet A.'nın ortağının ise yaşadığı borç sıkıntısının etkisiyle eşinden boşandığı öğrenildi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(6)
Kalan karakter : 2000