ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Neşet KARADAĞ / ADANA (AHT)

Adana'da, fotokopiden yapılmış sahte kazı kazanları ikramiye kazanmış gibi seyyar Milli Piyangocu'ya verip para almak isteyen Ali Nuri H., kendisini yakalamak isteyen polis memurlarının yüzüne yakıcı özelliği bulunan ev yapımı boğma rakı döktü. Gözleri yanan 3 polis memuru, yüzlerine kezzap atıldığı sanılarak hastaneye kaldırılırken, zanlı gözaltına alındı. Yapılan incelemede maddenin ev yapımı boğma rakı olduğu belirlendi.

Ali Nuri H., İnönü Caddesi'ndeki Milli Piyango Müdürlüğü'nün önünde bekleyen seyyar Milli Piyango bayilerine ikramiye kazanmış renkli kazı kazanın fotokopilerini gösterip parasını istedi.

ŞANS OYUNU DOLANDIRICISI
Kazı kazanların sahte olduğunu anlayan piyangocular Ali Nuri H.'ye para vermedi. Piyangocular polisi arayıp durumu bildirdi ve yakalanması için de zanlıyı takip etmeye başladı.

POLİSLERİN YÜZÜNE BOĞMA RAKI DÖKTÜ
Ali Nuri H., bu kez de bir elektronik mağazasının (Teknosa) yanındaki seyyar Milli Piyangocu Vakkas Kahraman'dan sahte kazı kazanların parasını almak isterken polis baskın yaptı. Polisleri gören zanlı, elindeki poşetin içinden bir su şişesi çıkarttı. Ali Nuri H., Adana yöresinde ev yapımı rakı olarak bilinen ve yakıcı özelliği bulunan boğma rakıyı polislerin yüzüne döktü.

3 POLİS YARALANDI
Kaçmak isteyen zanlı, diğer polisler tarafından yakalanıp gözaltına alındı. Boğma rakının etkisiyle gözleri yanan polis memurları Murat Alkan, Mesut Karalı ve Murat Karaca ise, arkadaşlarınca, yüzlerine kezzap atıldığı sanılıp Özel Adana Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındı. Yapılan incelemede maddenin boğma rakı olduğu belirlenirken, polis memurlarının sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000