ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Hatay'da kamu kuruluşlarına akaryakıt veren firmanın ihale şartlarına uymadığının tespit edilmesi üzerine aralarında memurlarında bulunduğu 15 kişi gözaltına alındı.

Hatay'da başta İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullar ile Antakya Devlet Hastanesi ve Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi olmak üzere kamu kurumlarına kalorifer yakıt ihtiyaçlarını karşılamak üzere yapılan ihalelerde, ihaleyi alan firma ile kamu kurumlarının ihale komisyonlarının ortak hareket ederek tonlarca eksik akaryakıt alarak kurumlarını zarara uğrattıkları gerekçesiyle yürütülen soruşturma kapsamında 9'u kamu görevlisi 15 kişi gözaltına alındı.

Hatay Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerinin yürüttüğü operasyonda 2 aylık takip sonucunda akaryakıt ihalesini alan firma elemanlarının kurumlardaki bazı memurlar ile işbirliği yaparak belirlenen akaryakıttan daha az yakıtı kurumlara gönderdikleri ancak tam fatura tanzim ettikleri ekipler tarafından belgelendi. Örgütün devleti bu şekilde milyonlarca TL zarar uğrattığı tespit edilmiş oldu.

Fotoğraflı ve tartımlı belgelendirmelerin ardından operasyonu gerçekleştiren KOM Ekipleri aralarında 9 kamu görevlisinin bulunduğu 15 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan şahıslar sabah saatlerinde yapılan sorgularının tamamlanmasının ardından KOM Şube Müdürlüğünden çıkarılarak adliyeye götürüldü.


CHA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000