SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Türkiye beşik gibi sallanıyor!

04 Nisan 2012 Çarşamba, 14:18:46Güncelleme: 15:25:08

Gaziantep, Kilis ve Van'da deprem meydana geldi

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
Gaziantep Kilis ve Van'da deprem Sonra Oku

GAZİANTEP: 4.7 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Gaziantep'te saat 14.05'te merkez üssü Şahinbey ilçesi Cevizli beldesi olan 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin, yerin 20.71 kilometre derinliğinde olduğu öğrenildi.
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan alınan bilgiye göre 4,7 büyüklüğündeki deprem, Gaziantep şehir genelinde orta şiddette, Şahinbey ilçesine bağlı Uğurtepe, Hacıköy, Dokur köylerinde kuvvetli bir şekilde hissedildi.

KİLİS: 4.2 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Kilis'te Richter ölçeğine göre 4.2 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü depremin bugün saat 14.05'te meydana geldiğini merkez üssünün Kilis'e bağlı Musabeyli İlçesi Sabanlı Köyü olduğunu bildirdi.

Yerin 8.4 kilometre derinliğindeki deprem Kilis'in yanı sıra Gaziantep ve çevre ilçelerde de hissedildi.

VAN: 3.0 VE 4.6 BÜYÜLÜĞÜNDE İKİ DEPREM

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre, saat 12.41'de merkez üssü Van'a bağlı Çakırbey köyü olan orta şiddetli depremin büyüklüğü 4.6 olarak ölçüldü.

Bir deprem daha

Van'da 3.0 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden edinilen bilgiye göre, merkez üssü Van merkeze bağlı Çakırbey köyünde meydana gelen 4.6 büyüklüğündeki depremden 9 dakika sonra saat 12.50'de 3.0 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Depremin can ve mal kaybına yol açmadığı ifade edildi.

DENİZLİ: 4.3 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Kandilli Rasathanesi'nden alınan bilgiye göre, gece saat 03.33 sıralarında merkez üssü Denizli'nin Çal ilçesine bağlı Belevi beldesi olan bir deprem meydana geldi. Denizli'de, 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde can ve mal kaybı yaşanmazken, depremi hissedenler kısa süreli korku yaşadı.

 

AJANSLAR

BU HABERİN 3 YORUMU VAR.
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER